Har du varit på utställning utomlands med din hund? Då kan din hunds resultat få vara med på den här sidan. Endast för medlemmar i SvSR. Komplett resultat krävs. Resultat äldre än ett år läggs inte ut. Skicka resultaten till webmaster [at] saluki.se
Have you been on a show outside Sweden? Send the results to webmaster [at] saluki.se
Only for members in SvSR.
2022 |
||||
26/11 | Strøby, Danmark | Edwina Thomas | nat | resultat >> |
3/9 | Roskilde, Danmark | M. G. Cocozza | nat | resultat >> |
4/6 | Holbaek, Danmark | Kresten Scheel, Danmark | nord | resultat >> |
22/5 | Wirmo, Finland | Iris Urschitz | nat | resultat >> |
21/5 | Rauma, Finland | Paula Rekiranta, Finland | nat | resultat >> |
15/5 | Roskilde, Danmark | Nicklas Eriksson | int | resultat >> |
16/4 | Ströby, Danmark | Martin Baskaran | nat | resultat >> |
2021 |
||||
4/9 | Roskilde, Danmark | Mette Mørkegaard, Danmark | nat | resultat >> |
15/8 | Bornholm, Danmark | J Vasco Pocas | int | resultat >> |
14/8 | Bornholm, Danmark | Svend Erik Løvenkjær | int | resultat >> |
13/8 | Bornholm, Danmark | Martin Johansson | nat | resultat >> |
2020 |
||||
22/2 | Tornio, Finland | Rita Kadike-Skadina, Lettland | nat | resultat >> |
2019 |
||||
7/9 | Roskilde, Danmark | Elizabeth Gonzalez, Gibraltar | nat | resultat >> |
4/8 | Hude, Tyskland | Knut Blütecher, Norge | nat | resultat >> |
3/8 | Hude, Tyskland | Gabriele Schröter | int | resultat >> |
14/7 | Nürnberg, Tyskland | Fr. K. Skadina, ES | int | resultat >> |
6/7 | Nørresundby, Danmark | Knut Fr Blütecher | nat | resultat >> |
8/6 | Nykøbing Falster, Danmark | Svend Erik Løvenkjær | nat | resultat >> |
2018 |
||||
22/9 | Ballerup, Danmark | Matti tuominen, Finland | int | resultat >> |
2/9 | Bremen, Tyskland | Tatjana Urek, Slovenien | nat | resultat >> |
19/8 | Bornholm, Danmark | Eli-Marie Klepp, Norge | int | resultat >> |
18/8 | Bornholm, Danmark | Hans Almgren, Sverige | int | resultat >> |
10/8 | Amsterdam, Holland | Willem Buitenkamp | nat | resultat >> |
17/6 | Becej, Serbien | Sinisa Sancanin | int | resultat >> |
10/6 | Vejen, Danmark | Björn Fritz, Tyskland | off | resultat >> |
13/5 | Roskilde, Danmark | Charlotte Høier, Danmark | int | resultat >> |
12/5 | Roskilde, Danmark | Petter Fodstad, Norge | int | resultat >> |
11/5 | Roskilde, Danmark | Henrik Søeborg, Danmark | nord | resultat >> |
25/3 | Køge, Danmark | Iuza Beradze, Tjeckien | off | resultat >> |
11/2 | Fredericia, Danmark | Hassi Assenmacher-Feyel, Tyskland | int | resultat >> |
2017 |
||||
18/11 | Lilleström, Norge | Wim Wiersma, Holland | int | resultat >> |
18/11 | Køge, Danmark | Mikael Nilsson, Sverige | off | resultat >> |
14/10 | Aars, Danmark | Lotta Brun, Spanien | off | resultat >> |
24/9 | Ballerup, Danmark | Rudi Brandt, Danmark | int | resultat >> |
2/9 | Roskilde, Danmark | Ian Rasmussen, Australien | off | resultat >> |
20/8 | Bornholm, Danmark | Peter Harsanyi, Ungern | int | resultat >> |
19/8 | Bornholm, Danmark | Tapio Eerola, Finland | int | resultat >> |
28/5 | Vejen, Danmark | Birthe Scheel, Danmark | off | resultat >> |
27/5 | Vejen, Danmark | Kresten Scheel, Danmark | off | resultat >> |
30/4 | Roskilde, Danmark | Marie-Christine Delabelle | int | resultat >> |
2016 |
||||
17/9 | Ballerup, Danmark | Carl-Gunnar Stafberg | int | resultat >> |
3/9 | Roskilde, Danmark | Catarina Molinari | nat | resultat >> |
24/7 | Tartu, Estland | Manola Poggesi, Italien | nat | resultat >> |
23/7 | Tartu, Estland | Andrzej Szutkiewicz, Polen | nat | resultat >> |
15/5 | Danmark, Køge | Tomas Rohlin, Danmark | nat | resultat >> |
14/5 | Norge, Gran | Alain Dumortier, Frankrike | nat | resultat >> |
13/3 | Norge, Kristiansand | Miklos Levente | int | resultat >> |
14/2 | Danmark, Fredericia | - | int | resultat >> |
2015 |
||||
6/12 | Tyskland, Kassel | Wim Wiersma, Holland | int | resultat |
5/12 | Tyskland, Kassel | Elmar Sistermann, Tyskland | nat | resultat |
15/11 | Nyborg, Danmark | Mark Cocozza, England | nat | resultat |
8/11 | Letohallen, Norge | Olga Kupriyanova Sinko, Slovenien | nat | resultat |
7/11 | Letohallen, Norge | Jose M. Doval Sanches, Spanien | nat | resultat |
1/11 | Herning | Harry Tast, Finland | int | resultat |
31/10 | Herning | Diane Stewart-Ritchie, Irland | int | resultat |
10/10 | Aars, Danmark | Rony Doedijns, Holland | nat | resultat |
4/10 | Tyskland, Rostock | Boris Spoljaric, Kroatien | int | resultat |
4/10 | Norge, Harstad | Gunnar Nymann, Danmark | nat | resultat |
26/9 | Norge, Orre | Annika Ulltveit-Moe, Sverige | int | resultat |
20/9 | Danmark, Hilleröd | Arne Foss, Norge | int | resultat |
16/8 | Danmark, Bornholm | Marie K. Due Petersen | int | resultat |
15/8 | Danmark, Bornholm | Dimitrios Antonopoulos | int | resultat |
8/8 | Norge, Råde | Hanne Laine Jensen, Danmark | nat | resultat |
4/7 | Danmark, Nørresundby | Lois Dehaes, Belgien | nat | resultat |
21/6 | Danmark, Vejen | Berri Beare, Irland | int | resultat |
20/6 | Danmark, Vejen | Inga Siil, Estland | int | resultat |
13/6 | Italien, Milano | Gerard Jipping, Holland | WDS | resultat |
12/6 | Italien, Milano | Montefusco Claudio, Italien | nat | resultat |
31/5 | Tyskland, Neumünster | Walter Brandt, Tyskland | int | resultat |
26/4 | Danmark, Roskilde | Gert Christensen, Danmark | int | resultat |
25/4 | Danmark, Roskilde | Kitty Sjong, Danmark | int | resultat |
25/4 | Norge, Eidsvoll | Marion Finney, Irland | nat | resultat |
4/4 | Danmark, Nykobing | Elizabeth Gonzalez | nat | resultat |
21/3 | Danmark, Skaleskør | Ann Cuthbert, Irland | nat | resultat |
7/2 | England, Birmingham | C K Thornton | Crufts | resultat |
7/2 | Norge, Hellerud | Pedro Sanches Delerue, Portugal | nat | resultat |
7/2 | Danmark, Fredericia | Robert Blumel, Österrike | int | resultat |
2014 |
||||
28/12 | Norge, Eidsvoll | Andi Hudono, Indonesien | nat | resultat |
8/11 | Estland, Tartu | Svein Bjarne Helgesen, Norge | int | resultat |
2/11 | Tyskland, Hannover | Olaf Knauber, Tyskland | int | resultat |
1/11 | Tyskland, Hannover | Beatrix Märki Casanova, Schweiz | nat | resultat |
1/11 | Danmark, Herning | Lilian Christensen | int | resultat |
26/10 | Norge, Eidsvoll | Saija Juutilainen, Finland | nat | resultat |
25/10 | Norge, Eidsvoll | Paula Retiranta, Finland | nat | resultat |
24/10 | Tjeckien, Brno | Hana Petrusová | int | resultat |
28/9 | Finland, Eckerö | Bertil Lundgren, Sverige | int | resultat |
20/9 | Danmark, Hillerød | Francesco Cochetti, Italien | int | resultat |
6/9 | Danmark, Roskilde | Markku Mähönen, Finland | nat | resultat |
24/8 | Finland, Heinola | Jan Coppens, Holland | nat | resultat |
23/8 | Finland, Kouvola | Jarmo Vourinen, Finland | nat | resultat |
16/8 | Norge, Drammen | Michael Williams | nat | resultat |
29/6 | Polen, Szczecin | Tomasz Kuszyk, Polen | int | resultat |
22/6 | Tjeckien, Brno | Miroslav Gunis | int | resultat |
24/5 | Danmark, Hasmark | Natasa Blanusa | nat | resultat |
30/3 | Norge ,Eidsvoll | Anette Edlander, Sverige | nat | resultat |
8/2 | Danmark, Fredericia | Svend Erik Løvenkjær | int | resultat |
ESTLAND 2013 |
||||
20/10 | Rakvere | Nikolay Sedykh, Ryssland | nat | resultat |
19/10 | Rakvere | Jelena Kruus, Estland | nat | resultat |
FINLAND 2013 |
||||
20/10 | Seinäjoki | Louis Dehaes, Belgien | int | resultat |
27/7 | Björneborg | Jose Homen de Mello, Portugal | int | resultat |
22/7 | Torneå | Torbjörn Skaar, Sverige | int | resultat |
21/7 | Ylivieska | Saija Juutilainen, Finland | int | resultat |
13/7 | Uleåborg | Adriana Griffa,Italien | int | resultat |
9/6 | Helsingfors | Lisa Hudson & John Hudson, England | inoff | resultat |
8/6 | Helsingfors | Lisa Hudson & John Hudson, England | nat | resultat |
8/6 | Tuuri | Markku Kipinä, Finland | nat | resultat |
14/4 | Vasa | Myrna Shiboleth, Israel | int | resultat |
DANMARK 2013 |
||||
2/11 |
Herning | Göran Bodegård, Sverige | int | resultat |
12/10 |
Års | Marie Gadolin, Sverige | nat | resultat |
21/9 |
Ballerup | Eli-Marie Klepp, Norge | int | resultat |
7/9 |
Roskilde | Veronika Kucerova Chrpova, Tjeckien | nat | resultat |
13/7 |
Nørresundby | Vibeke Ellesøe | nat | resultat |
23/3 |
Skaelskör | Charlotte Höier, Danmark | nat | resultat |
LETTLAND 2013 |
||||
9/2 |
Valmiera | Jelena Kruus, Estland | nat | resultat |
2/2 |
Riga | Wilfriede Schwerm-Hahne, Tyskland | nat | resultat |
NORGE 2013 |
||||
4/8 |
Nesbyen | Anette Bystrup, Danmark | nat | resultat |
3/8 |
Nesbyen | Branislav Raijic, Slovenien | nat | resultat |
6/7 |
Trondheim | Gerard Jipping, Holland | Int | resultat |
16/6 |
Tromsø | Christophe Coppel, Frankrike | Int | resultat |
15/6 |
Tromsø | Birgitta Svarstad, Sverige | Nat | resultat |
1/6 |
Drammen | Eli-Marie Klepp, Norge | Int | resultat |
26/5 |
Narvik | Saija Juutilainen, Finland | Nat | resultat |
25/5 |
Narvik | Monika Blaha, Österrike | Nat | resultat |
5/5 |
Ålesund | Markku Mähönen, Finland | Int | resultat |
18/3 |
Kristiansand | Ingebjørg Stenhaugen, Norge | Int | resultat |
DANMARK 2012 |
||||
24/11 | Nyborg | Björn Fritz, Tyskland | Nat | resultat |
4/11 | Herning | Roberto Schill, Rumänien | DKK int | resultat |
3/11 | Herning | Hetty Lee-Grevelt, Holland | DKK int | resultat |
13/10 | Års | Tanya Ahlman-Stockmari, Finland | Mynde nat | resultat |
22/9 | Gilleleje | Henrik Härling, Sverige | Mynde nat | resultat |
1/7 | Bornholm | Harri Lehkonen, Finland | DKK int | resultat |
NORGE 2012 |
||||
18/8 | Bjerke | Jean Jacques-Dupas, Frankrike | int | resultat |
2/9 | Tromsö | Igor Selimovic, Kroatien | int | resultat |
1/9 | Tromsö | Monique Van Bremt, Belgien | nat | resultat |
13/5 | Lillesand | Benny Blid von Schedvin, Sverige | int | resultat |
17/3 | Harstad | Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland | int | resultat |
4/3 | Letohallen | Denis Kuzel | nat | resultat |
19/2 | Bø | Luís Manuel Calado Catalan, Portugal | int | resultat |
5/2 | Oslo | George Schogol, Georgia | nat | resultat |
4/2 | Oslo | Kitty Sjong, Danmark | nat | resultat |
FINLAND 2012 |
||||
30/9 | Eckerö | Laurent Heinesche, Luxemburg | int | resultat |
ESTLAND 2012 |
||||
1/4 | Rakvere | Markku Mähönen, Finland | nat | resultat |
31/3 | Rakvere | Inga Siil, Estland | nat | resultat |
LETTLAND 2012 |
||||
17/3 | Riga | Jan Coppens, Holland | int | resultat |
25/2 | Riga | Vija Klucniece, Lettland | nat | resultat |
DANMARK 2011 |
||||
19/11 | Nyborg | Per Lundström, Sverige | Mynde nat | resultat |
6/11 | Herning | Stefan Sinko, Slovenien | DKK Int | resultat |
18/9 | Bjerringbro | Anette Bystrup, Danmark | DKK int | resultat |
- | Gilleleje | György Tesics, Ungern | Mynde nat | resultat |
19/3 | Køge | Saija Juutilainen, Finland | Mynde nat | resultat |
12/2 | Fredricia | Jeff Horswell, England | DKK int | resultat |
NORGE 2011 |
||||
27/11 | Lilleström |
Brit Schøne Brodvall, Norge |
Int, NO V-11 | resultat |
30/10 | Eidsvoll |
Gabriela Vega, Portugal |
nat | resultat |
29/10 | Eidsvoll |
Matti Luoso, Finland |
nat | resultat |
23/10 | Eidsvoll |
Rita Reyniers, Belgien |
nat | resultat |
22/10 | Eidsvoll |
Steven Seymour, Australien |
nat | resultat |
10/10 | Hamar | Birgitta Svarstad, Sverige | int | resultat |
18/9 | Sortland | Harry Tast | nat | resultat |
17/9 | Sortland | Andras Polgar | nat | resultat |
11/9 | Stavanger | Göran Bodegård, Sverige | NKK Int | resultat |
21/8 | Oslo | Knut Blütecher, Norge | NKK Int | resultat |
20/8 | Drammen | Juan Carlos Vasconsellos, Paraguay | nat | resultat |
17/7 | Solör | Eli Marie Klepp, Norge | nat | resultat |
16/7 | Solör | Elisabeth Wranèus, Sverige | nat | resultat |
3/7 | Trondheim | Eva Ekstam, Nya Zeeland | int | resultat |
2/7 | Trondheim | Anette Edlander, Sverige | nat | resultat |
4/6 | Drammen | Kitty Sjong, Danmark | int | resultat |
19/2 | Bø | Andrew Brace, England | int | resultat |
13/2 | Eidsvoll | Benny Blid von Schvedvin, Sverige | nat | resultat |
6/2 | Oslo | Francisco Ruiz Rodriguez, Spanien | nat | resultat |
5/2 | Oslo | Ingebjørg Stenhaugen, Norge | nat | resultat |
FINLAND 2011 |
||||
25/9 | Eckerö | Matti Luoso, Finland | int | resultat |
14/8 | Turku | Luane Williams, USA | nat | resultat |
13/8 | Valkeakoski | Svante Frisk, Sverige | nat | resultat |
26/6 | Rovaniemi | Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland | int | resultat |
22/5 | Hamina | Martin Baskaran, Spanien | int | resultat |
21/5 | Helsingfors | Karl-Erik Johansson, Sverige | int | resultat |
TYSKLAND 2011 |
||||
31/7 | Bremen | Hr. Gerritsen, Holland | VDH nat | resultat |
30/7 | Bremen | Jan Coppens, Holland | VDH int | resultat |
11/6 | Hoisdorf | Anette Bystrup, Danmark | DWZRV nat | resultat |
5/6 | Neumünster | Andre v d Broek, Holland | VDH int | resultat |
8/5 | Dortmund | Prof. Dr. Peter Friedrich, Tyskland | VDH int | resultat |
7/5 | Dortmund | Hr. Staunskjaer, Danmark | VDH int | resultat |
3/4 | Berlin | Jean Brixhe, Belgien | VDH int | resultat |
2/4 | Berlin | Herr Wolfgang Baumann | DWZRV nat | resultat |
LITAUEN 2011 |
||||
6/8 |
Druskininkai |
Laszlo Erdös, Ungern |
int |
|
POLEN 2011 |
||||
14/8 | Sopot | Małgorzata Lorenc, Polen | int | resultat |
HOLLAND 2011 |
||||
3/9 | Leeuwarden | Stelios Makaritis, Grekland | EUW-11 | resultat |
6/3 | Groningen | Mrs Delabelle, Belgien | int | resultat |
FRANKRIKE 2011 |
||||
8/7 | Paris | Jean Brixhe & Alain Campagne | WDS | resultat |
7/7 | Paris | Abderrahim El Baroudi, Marocko | CDF | resultat |
DANMARK 2010 |
||||
7/8 | Gilleleje | Markku Mähönen, Finland | Mynde nat | resultat |
26/6 | Herning WDS | Tamas Jakkel, Ungern & Anette Bystrup, Danmark | WDS 2010 | resultat |
23/6 | Fredericia | Regina Tromp-Pruijn, Holland | Mynde nat | resultat |
2/5 | Hilleröd | Ove Germundsson | DKK int | resultat |
30/1 | Fredricia | Joyce O'Connor, Irland | DKK int | resultat |
NORGE 2010 |
||||
27/11 | Lilleström | Saija Juutilainen, Finland | int | resultat |
17/10 | Tromsö | Lisbeth Utke Ramsing, Danmark | int | resultat |
16/10 | Tromsö | Marit Sunde, Norge | nat | resultat |
9/10 | Hamar | Elisabet Janzon, Sverige | int | resultat |
19/9 | Sortland | Nils Molin | nat | resultat |
18/9 | Sortland | Carl-Gunnar Stafberg | nat | resultat |
11/9 | Stavanger | Iren Naarits, Estland | int | resultat |
5/9 | Drammen | Diana Allan, England | nat | resultat |
4/9 | Drammen | Ken Allen, England | nat | resultat |
22/8 | Mo | Brenda Banbury, England | nat | resultat |
21/8 | Mo | Leif-Herman Wilberg, Norge | nat | resultat |
8/8 | Svolvær | Ewa Nielsen | nat | resultat |
7/8 | Svolvær | Lena Stålhandske | nat | resultat |
3/7 | Trondheim | Wislawska Mistera-Kluska, Polen | int | resultat |
23/5 | Hurdal | Gjorgy Tesics, Ungern | nat | resultat |
8/5 | Krinstansand | Diogo Ramalho, Portugal | int | resultat |
18/4 | Bergen | Espen Eng | int | resultat |
21/3 | Harstad | Margret Davis, Australien | int | resultat |
14/2 | Letohallen | Eli-Marie Klepp, Norge | nat | resultat |
FINLAND 2010 |
||||
25/9 | Eckerö | Ronny Doedijns, Holland | int | resultat |
18/4 | Vasa | Jelena Kruus, Estland | int | resultat |
9/1 | Kajani | Markku Mähönen, Finland | int | resultat |
DANMARK 2009 |
||||
21/11 | Nyborg | Lisbet Ramsing, Danmark | nat | resultat |
8/11 | Herning | Lotte Jörgensen, Danmark | DKK int | resultat |
7/11 | Herning | Hassi Assenmacher | DKK int | resultat |
20/9 | Brönby | Gunnar Nyman, Danmark | DKK int | resultat |
23/8 | Hilleröd | - | DKK int | resultat |
1/8 | Helsinge | Stephen O'brien, Irland | nat | resultat |
5/7 | Rönne | Janusz Opara, Polen | DKK nat | resultat |
3/5 | Ålborg | - | DKK int | resultat |
1/3 | Karlslunde | Wayne Douglas, Australien | nat | resultat |
14/2 | Fredericia | Luis Pinto Teixeira, Portugal | DKK int | resultat |
TYSKLAND 2010 |
||||
17/10 | Dortmund | Hr v.d. Broek, Holland | VDH nat | resultat |
10/10 | Rostock | Fr. Bennemann | VDH int | resultat |
11/9 | Greppin | Hr. Sistermann | DWZRV nat | resultat |
28/8 | Bad Homburg | Hr Knauber, Tyskland | DWZRV nat | resultat |
3/7 | Hamburg | Hr. Schicker | DWZRV nat | resultat |
9/5 | Dortmund |
Hr. Sistermann |
VDH int | resultat |
8/5 | Dortmund | Fr. Piesik | VDH nat | resultat |
7/5 | Haan-Hochdahl | Hr. Jipping | DWZRV nat | resultat |
18/4 | Berlin | Hr. Ehrenreich, Österrike | VDH nat | resultat |
17/4 | Berlin | Fr. Piesik | VDH int | resultat |
27/3 | Grossenaspe | Dr Bennemann, Tyskland | DWZRV nat | resultat |
28/2 | Rheinberg | Hr. Prof. Dr. Friedrich | VDH nat | resultat |
27/2 | Rheinberg | Fr.Peschges/Fr.Schwerm-Hahne | DWZRV nat | resultat |
31/1 | Langerwisch | Wolfgang Richter, Tyskland | DWZRV nat | resultat |
30/1 | Langerwisch | Francis Broadway, USA | DWZRV nat | resultat |
SCHWEIZ 2010 |
||||
8/5 | St:Gallen | Monica Wall, Sverige | int | resultat |
NORGE 2009 |
||||
29/11 | Lilleström | Tuula Plathan, Finland | int, NV-09 | resultat |
14/11 | Kongsberg | Bernadette Beare, Irland | nat | resultat |
25/10 | Tromsö | Björg Foss, Norge | int | resultat |
20/9 | Askim | Hans Bierwolf, Österrike | nat | resultat |
15/8 | Oslo | Lotte Jørgensen, Danmark | int | resultat |
2/8 | Nesbyen | Rodney McDowell, Irland | nat | resultat |
2/8 | Leknes | Gunnar Nymann | nat | resultat |
1/8 | Nesbyen | Jackie Jackson, Sydfrika | nat | resultat |
1/8 | Leknes | Rita Kadike-Skadina | nat | resultat |
5/7 | Åsnes | Milivoje Urosevic | nat | resultat |
4/7 | - | Eli Marie Klepp | nat | resultat |
28/6 | Trondheim | Per Iversen, Norge | int | resultat |
27/6 | Trondheim | Karin Hedberg, Sverige | nat | resultat |
21/6 | Oppdal | Garach Angel Domech | nat | resultat |
21/6 | Bodø | Seamus Oates | nat | resultat |
20/6 | Oppdal | Miroslav Zidar | nat | resultat |
20/6 | Bodø | Pero Boziowski | nat | resultat |
7/6 | Drammen | Marja Talvtie, Finland | int | resultat |
31/5 | Hurdal | Wilfride Schwerm-Hahne, Tyskland | nat | resultat |
30/5 | Hurdal | Barbara Ruth Smith, USA | nat | resultat |
26/4 | Hamar | John Wauben, Holland | nat | resultat |
18/4 | Harstad | Göran Bodegård, Sverige | int | resultat |
21/3 | Bergen | Knut Blütecher, Norge | int | resultat |
21/2 | Bö | Hassi Achenmasser, Tyskland | int | resultat |
15/2 | Eidsvoll | Per Iversen | nat | resultat |
1/2 | Oslo | Rony Doedijns, Holland | nat | resultat |
11/1 | Eidsvoll | Arne Foss, Norge | nat | resultat |
10/1 | Eidsvoll | Henrik Johansson, Sverige | nat | resultat |
FINLAND 2009 |
||||
1/11 | Lahti | Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland | nat | resultat |
25/10 | Seinäjoki | Magnus Hagstedt, Sverige | int | resultat |
27/9 | Eckerö | Marta Heine, Tyskland | int | resultat |
20/9 | Tampere | Harry Tast, Finland & Annika Ulltveit-Moe, Sverige | nat | resultat |
12/9 | Porvoo | Guido Vandoni, Italien | nat | resultat |
6/9 | Hakunila | Seamus Oates, Irland | nat | resultat |
30/8 | Tervakoski | Richard Paquette, Canada | int | resultat |
23/8 | Heinola | Saija Juutilainen, Finland | nat | resultat |
22/8 | Kouvola | Tuula Savolainen, Finland | nat | resultat |
16/8 | Mustiala | Arne Foss, Norge | nat | resultat |
16/8 | Joensuu | Göran Bodegård, Sverige | int | resultat |
15/8 | Joensuu | Walter Schicker, Tyskland | nat | resultat |
9/8 | Turku | Iren Naarits, Estland | nat | resultat |
8/8 | Mäntyharju | Markku Mähönen, Finland | nat | resultat |
2/8 | Iisalmi | Blaz Kavcic, Slovakien | int | resultat |
1/8 | Pori | Juan Nevada, Spanien | int | resultat |
26/7 | Mikkeli | Ligita Zake, Lettland | int | resultat |
25/7 | Helsinki | Harri Lehkonen, Finland | nat | resultat |
19/7 | Oulu | Jean Luis Gründheid, Frankrike | int | resultat |
18/7 | Helsinki | Marie Bryce-Smith, England | nat | resultat |
18/7 | Oulu | Soile Bister, Finland | int | resultat |
12/7 | Karjaa | Tuula Savolainen, Sverige | nat | resultat |
12/7 | Kemi | Lars Adeheimer, Sverige | nat | resultat |
5/7 | Kokkola | Anette Edlander, Sverige | int | resultat |
5/7 | Hyvinkää | Kirsti Lummelampi, Finland | nat | resultat |
4/7 | Tuusula | Regina Tromp-Pruijn, Holland | nat | resultat |
27/6 | Hämeenlinna | Agneta Kappers, Sverige | nat | resultat |
22/6 | Rovaniemi | Laura Cox, Irland | int | resultat |
13/6 | Kotka | Unto Timonen, Finland | int | resultat |
7/6 | Helsinki | Roberto Forsoni, Italien & Meike DeHaney, Tyskland | inoff | resultat |
7/6 | Salo | Andreja Novak, Slovakien | nat | resultat |
6/6 | Haapajärvi | Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland | nat | resultat |
6/6 | Tuuri | Raisa Savander, Finland | nat | resultat |
6/6 | Helsinki | Roberto Forsoni, Italien & Meike DeHaney, Tyskland | nat | resultat |
31/5 | Mänttä | Tanya Ahlman-Stockmari, Finland | nat | resultat |
24/5 | Rauma | Matti Luoso, Finland | nat | resultat |
23/5 | Helsinki | Markku Mähönen, Finland | int | resultat |
17/5 | Hamina | Gunnar Nymann, Danmark | nat | resultat |
16/5 | Varkaus | Petru Muntean, Rumänien | nat | resultat |
26/4 | Vaasa | Sharon Sakson, USA | int | resultat |
25/4 | Lahti | Javier Blanco, Spanien | int | resultat |
13/4 | Lappeenranta | Gabriela Ridarcikova, Slovakien | int | resultat |
11/4 | Kokemäki | Pekka Teini, Finland (valputställning) | inoff | resultat |
4/4 | Helsinki | Jarmo Vuorinen, Finland (valputställning) | inoff | resultat |
15/3 | Tampere | Annette Bystrup, Danmark | int | resultat |
28/2 | Kaarina | Maria Nordin, Sverige | nat | resultat |
8/2 | Helsinki | Saija Juutilainen, Finland (valputställning) | inoff | resultat |
24/1 | Turku | Christian Vantu, Rumänien | int | resultat |
11/1 | Kajaani | Tomasz Borkowski, Polen | int | resultat |
TYSKLAND 2009 |
||||
18/10 | Dortmund | Manfred Langer, Tyskland | VDH nat | resultat |
17/10 | Dortmund | Olaf Knauber, Tyskland | VDH int | resultat |
2/8 | Bremen | Louis Dehanes, Belgien | VDH nat | resultat |
1/8 | Bremen | Manfred Langer, Tyskland | VDH int | resultat |
30/5 | Hoisdorf | Gabriele Schröter, Tyskland | DWZRV nat | resultat |
9/5 | Münster | Hr Richter, Tyskland | DWZRV nat | resultat |
ESTLAND 2009 |
||||
23/8 | Tallin | Lisbeth Ramsing, Danmark | int | resultat |
5/3 | - | Mrs Thorn-Andrews | CRUFTS | resultat |
TYSKLAND 2008 |
||||
12/10 | Rostock | Anne-Marie Thomasen, Sverige | VDH int | resultat |
31/5 | Neumunster | Ben Reynolds-Frost, England | VDH int | resultat |
DANMARK 2008 |
||||
16/8 | Vejen | Annukka Paloheimo, Finland | DKK int | resultat |
29/6 | Helsinge | Carol Reisman, USA | Mynde nat | resultat |
4/5 | Hilleröd | Frank Cane, England | DKK int | resultat |
NORGE 2008 |
||||
22/11 | Hamar | Maria Nordin, Sverige | NKK int | resultat |
8/11 | Kongsberg | Zeferino Silva, Portugal | nat | resultat |
19/10 | Tromsö | Magnus Hagstedt, Sverige | NKK int | resultat |
5/10 | Kongsvinger | Ray Lindholm, Sverige | NKK int | resultat |
13/9 | Stavanger | Carlos Fernandez-Renau, Spanien | NKK int | resultat |
24/8 | Drammen | Antonio Di Lorenza, Italien | nat | resultat |
23/8 | Drammen | Anatoli Zhuk | nat | resultat |
29/6 | Oslo | Nicklas Eriksson, Sverige | NKK int | resultat |
8/6 | Trondheim | Frank Otto Christiansen, Norge | Mynde nat | resultat |
7/6 | Trondheim | Marion Spavin, England | NKK int | resultat |
1/6 | Vålerbanen | Britt Schöne Brodwall, Norge | nat | resultat |
30/5 | Vålerbanen | Knut Blütecher, Norge | nat | resultat |
11/5 | Hurdal | Dagmar Kenis, England | nat | resultat |
10/5 | Hurdal | Vlatislav Vojtek, Slovakien
|
nat | resultat |
4/5 | Kristiansand | Henrik Johansson, Sverige | NKK int | resultat |
27/4 | Stangehallen | Gajic Zaljko, Slovakien | nat | resultat |
26/4 | Stangehallen | Andrew Beare, Irland | nat | resultat |
20/4 | Harstad | Matti Tuominen, Finland | NKK int | resultat |
30/3 | Bergen | Elisabeth Janzon, Sverige | int | resultat |
23/2 | Bö | Graham Hill, England | NKK int | resultat |
3/2 | Ekeberghallen | Allan Pepper, Canada | nat | resultat |
2/2 | Akershus | Rony Doedijns, Holland | nat | resultat |
13/1 | Letohallen | Tomasz Borkowski, Polen | nat | resultat |
12/1 | Letohallen | Alessandra Giuseppe, Italien | nat | resultat |
FINLAND 2008 |
||||
14/12 | Helsinki | Paul Stanton, Sverige | int, FinW-08 | resultat |
23/11 | Jyväskylä | Karin Hedberg, Sverige | int | resultat |
1/11 | Lahti | Harry Tast, Finland | nat | resultat |
26/10 | Seinäjoki | Nicholas White, Irland | int | resultat |
27/9 | Eckerö | Matti Tuominen, Finland | int | resultat |
14/9 | Porvoo | Jean-Jacgues Dupas, Frankrike | nat | resultat |
7/9 | Helsinki | György Tesics, Ungern | nat | resultat |
24/8 | Hämeenlinna | Annukka Paloheimo, Finland | int | resultat |
23/8 | Valkeakoski | Arne Foss, Norge | nat | resultat |
17/8 | Heinola | Rita Reyniers, Belgien | nat | resultat |
16/8 | Kouvola | Christian Vantu, Rumäninen | nat | resultat |
10/8 | Helsinki | Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland | nat | resultat |
10/8 | Saarijärvi | Leni Finne, Finland | nat | resultat |
9/8 | Tornio | Unto Timonen, Finland | int | resultat |
3/8 | Kuopio | Per Iversen, Norge |
int | resultat |
2/8 | Kuopio | Douglas A Johnson, USA | int | resultat |
1/8 | Kuopio | Saija Juutilainen, Finland | int | resultat |
27/7 | Pori | Sergio Pizzorno, Uruguay | int | resultat |
26/7 | Turku | Rajko Rottner, Slovakien | nat | resultat |
20/7 | Ypäjä | Karl-Erik Johansson, Sverige | nat | resultat |
19/7 | Helsinki | Jean-Jaques Dupas, Frankrike | nat | resultat |
19/7 | Ylivieska | Harri Lehkonen, Finland | int | resultat |
13/7 | Karjaa | Pirkko Konttinen, Finland | nat | resultat |
13/7 | Oulu | Leif Lehmann Jørgensen, Danmark | nat | resultat |
12/7 | Oulu | Martha Heine, Tyskland | int | resultat |
5/7 | Mikkeli | Marjatta Pylväinen-Suorsa, Finland | nat | resultat |
29/6 | Mustiala | Paula Bockman-Chato, Australien Iren Naarits, Estland |
inoff | resultat |
29/6 | Mäntsälä | Diana Fenton, Australien | nat | resultat |
28/6 | Mustiala | Christina Roseen, Sverige Brian Duggan, USA Frank Farraar, USA |
nat | resultat |
27/6 | Mustiala | Christina Roseen, Sverige Rosemary Lewis, England Per Lundström, Sverige |
nat | resultat |
22/6 | Rovaniemi | Marina Ostrosvskaya, Ryssland | int | resultat |
7/6 | Pieksämäki | Outi Piisi-Putta, Finland | nat | resultat |
26/4 | Vaasa | Valeria Rodaro, Italien | int | resultat |
19/4 | Jyväskylä | Steven Seymor | int | resultat |
27/1 | Turku | Martin Croeser, Sydafrika | int | resultat |
6/1 | Kajaani | Liliane de Ridder-Onghena, Belgien | int | resultat |
DANMARK 2007 |
||||
15/9 | Brönby | Joyce O'Connor, Irland | DKK int | resultat |
12/8 | Vejen | Annika Ulltveit-Moe, Sverige | DKK int | resultat |
11/8 | Vejen | Marion Spavin, England | DKK int | resultat |
24/6 | Randböldal | Mario Knoll, Brasilien | Mynde nat | resultat |
23/6 | Randböldal | Anna Knoll, Brasilien | Mynde nat | resultat |
13/5 | Århus | Thomas Borkowski, Polen | DKK nat | resultat |
28/4 | Hilleröd | Eli-Mari Klepp, Norge | DKK int | resultat |
17/3 | St Merlösa | Dr Dimitrios Antonopoulos, Grekland | Mynde nat | resultat |
LITAUEN 2006 |
||||
12/3 | Vilnius | Cristian Vantu, Rumänien | in | resultat |
11/3 | Vilnius | Janusz Opara, Polen | int | resultat |
LITAUEN 2005 |
||||
6/3 | Vilnius | Rita Kadike-Skadina, Lettland | int | resultat |
5/3 | Vilnius | Lisbeth Mach, Schweiz | int | resultat |
LITAUEN 2004 |
||||
8/8 | Trakai | Nenne Runsten. Sverige | nat | resultat |
7/8 | Trakai | Piotr Krol, Polen | int | resultat |