Board information

Any news in our club?
Keep posted!
The latest information
from the board is
found here >>

Saluki age

Please report if you lost
your Saluki, valid for dogs
born 1991 and sooner.
The form is 
found here >>

Saluki magazine

Multi page offer!
Don't forget to
book your ad in
Salukibladet
Book here >>

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

3/1 Göteborg Svend Lövenkjaer, Danmark SKK nord resultat >>
4/1 Göteborg Gabriel Valdez, Brasilien SKK int resultat >>

FEBRUARI

   
         

MARS

10/3 Upplands Väsby Sofie Krigholm, Sverige SvVK off resultat >>
30/3 Luleå Karin Hedberg, Sverige SvVK off resultat >>
31/3 Malmö Eva Liljekvist Borg, Sverige SKK int resultat >>

APRIL

19/4 Timrå Nicklas Eriksson, Sverige SvVK off resultat >>
20/4 Sundsvall Per Lundström, Sverige SKK int
SE V-19
resultat >>
27/4 Västerås Marianne Holmli, Norge SKK nat resultat >>

MAJ

12/5 Lidköping Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK nord resultat >>
18/5 Hässleholm Darko Petreski, Kroatien SvVK off resultat >>
19/5 Hässleholm Alberto Vergara, Italien SKK nord resultat >>
25/5 Piteå Säde Hohteri, Finland SKK nat resultat >>
25/5 Gimo Eva Hagforsen, kennel Amiyat SvSR inoff resultat >>
26/5 Gimo Birte Scheel, Danmark SKK nord resultat >>

JUNI

2/6 Norrköping Matti Tuominen, Finland SKK nat resultat >>
8/6 Vänersborg Marit Sunde, Norge SKK nord resultat >>
9/6 Märsta Jussi Liimatainen, Finland SKK nat resultat >>
14/6 Vännäs Ingunn Solberg Eriksson, kennel Qirmizi SvSR inoff resultat >>
15/6 Tånga Hed Olaf Knauber, Tyskland SvVK off resultat >>
15/6 Vännäs Ales Novak, Slovenien SKK nat resultat >>
16/6 Leksand Jens Myrman, Sverige SKK nat resultat >>
16/6 Vännäs Willem Buitenkamp, Holland SvVK off resultat >>
28/6 Gällivare Bertil Lundgren, Sverige SKK nord resultat >>
30/6 Borås Agneta Doverholt, Sverige SKK nat resultat >>

JULI

6/7 Alfta Tomas Rohlin, Danmark SKK nat resultat >>
12/7 Tvååker Zoran Brankovic SKK nord resultat >>
13/7 Tvååker Timothy Finney SKK nat resultat >>
13/7 Piteå Elena Agafonova, Italien SKK int resultat >>
14/7 Råneå Nina Neswadba, Österrike SvVK off resultat >>
20/7 Västerås Ray Lindholm, Sverige SKK nord resultat >>
27/7 Ransäter Diane Stewart-Ritchie, Irland SKK nord resultat >>
27/7 Strömsholm Eric Steel, USA (tikar)
Erin Brown, Australien (hanar, BIR)
SvSR off resultat >>
28/7 Strömsholm Eric Steel, USA (hanar, BIR)
Erin Brown, Australien (tikar)
SvVK off resultat >>

AUGUSTI

3/8 Svenstavik Elisabet Janzon, Sverige SvVK off resultat >>
4/8 Svenstavik Barbara Ruth Smith, Sverige SKK nord resultat >>
10/8 Bjurholm Christian Magré, Frankrike SvVK off resultat >>
10/8 Askersund Hans Almgren, Sverige SKK nat resultat >>
11/8 Ronneby Christian Jouanchicot, Frankrike SKK nat resultat >>
17/8 Eskilstuna Ingela Kyrklund, Sverige SKK nat resultat >>
18/8 Överkalix Charlotte Höier, Danmark SKK nat resultat >>
18/8 Norrköping Brett Hamilton, Australien SKK nord resultat >>
25/8 Ljungskile Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat >>
25/8 Märsta Kresten Scheel, Danmark SKK nat resultat >>
31/8 Visby Laura Cox, Irland SKK nat resultat >>
31/8 Munka-Ljungby György Tesics, Ungern SvVK off resultat >>

SEPTEMBER

1/9 Visby Harto Stockmari, Finland SKK int resultat >>
7/9 Högbo Kalveri Philippou So SKK nord resultat >>
7/9 Böda Sand Lena Persson, Sverige SvSR off resultat >>
8/9 Böda Sand Eva Nielsen, Sverige SKK nat resultat >>
14/9 Gimo Bertil Lundgren, Sverige SKK nat resultat >>
21/9 Eslöv Martin Johansson, Sverige SKK nat resultat >>

OKTOBER

6/10 Örsundsbro Sibylle de Leyn-Benoit, Belgien SvVK off resultat >>
12/10 Älvängen Mario Cabral, Portugal SvSR inoff resultat >>
13/10 Sundsvall Carina Ekwall, Sverige SKK nat resultat >>
19/10 Boden Maija Lehtonen, Finland SvVK off  

NOVEMBER

1/11 Växjö Salvatore Tripoli, Italien SKK int  

DECEMBER

14/12 Stockholm Saija Juutilainen, Finland SKK nord
NORD V-19