Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Annonsera!

Vill du synas i vår
medlemstidning?
Välkommen att boka din
annons i Salukibladet!
Boka här >>

Uppfödarlista, utomlands

Denna sida är bara för uppfödare som är medlemmar i Svenska Salukiringen, och som har meddelat att de vill ha sin kennel med på uppfödarlistan.



AL SARAB, FINLAND
www.al-sarab.webs.com

Berit & Sonja Holm - cettiacetti@yahoo.de
FIN-02580 Sjundeå
Tel +358 400 222 578, +358 405 895 776


AL-DABARAN, DANMARK
www.aldabaran.dk

Bente Frøling - saluki@mail.tele.dk
Tuehusvej 2, Rågeleje, 2310 Vejby
Tel +45 48 71 55 45


CRANSTAL, STORBRITANNIEN
www.cranstal.cc

Paul & Ann Shimmin - ann@cranstal.cc
31, Copse Hill, Douglas, Isle of Man, UK IM2 1NE


FALCONERS DREAM, ÖSTERRIKE
www.falconers-dream.com

Friedrich Wiehser - falconers-dream@aon.at
Dorfstrasse 18, 2191 Atzelsdorf, Österrike
Phone 0043 2574 3736

HADAYAN, FINLAND
www.hadayan.com

Susanna Mäkelä - s.makela@gmail.com
Kollolantie 85, 36600 Pälkäne
Tel +358 44 508 3168


KIRMAN, FINLAND
www.kirman.fi
Hilkka Nousiainen - hilkka.a.nousiainen@gmail.com
Porvoontie 27, FIN-07150 Laukkoski
Tel: +358 19 6649 141


LOVESHACK, NORGE
www.divadog.no

Elin Engeli - elin@divadog.no
Kleivveien 22, 1356 Bekkestua
Tel +47 92299266
QATIIFAH, NORGE
www.qatiifah.com

Linn Mari Sörgård - linn@qatiifah.com
Fuglefjellveien 395, 2165 Hvam
Tel +47 91825265
Bente Waldal, bente@qatiifah.com
Siggerudhagan 15b, 2080 Eidsvoll
Tel +47 47901982
SHAH, DANMARK
www.kennel-shah.dk

Conny E Nagel - nagel-saluki@adr.dk
Havnevej 2, DK-4771 Kalvehave
Tel +45-55 38 85 41


SOHEIL NOUR, FINLAND
www.kotiweb.kotiportti.fi/marika.aaltonen

Marika Aaltonen - marika.aaltonen@kotiportti.fi
Kumpukuja 2, 21380 AURA
Tel +358405383003


ZARABIS, FINLAND
www.zarabis.fi

Jari & Ritva Latva-Rasku - jari.latva-rasku@kolumbus.fi
Kylliäisentie 12, FIN-21620 Kuusisto
Tel +358 40 8338839