Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Annonsera!

Vill du synas i vår
medlemstidning?
Välkommen att boka din
annons i Salukibladet!
Boka här >>

Har du varit på utställning utomlands med din hund? Då kan din hunds resultat få vara med på den här sidan. Endast för medlemmar i SvSR. Komplett resultat krävs. Skicka resultaten till webmaster [at] saluki.se

Have you been on a show outside Sweden? Send the results to webmaster [at] saluki.se
Only for members in SvSR.
 

2017

28/5 Vejen Birthe Scheel, Danmark off resultat >>
27/5 Vejen Kresten Scheel, Danmark off resultat >>
30/4 Roskilde Marie-Christine Delabelle int resultat >>

2016

17/9 Ballerup, Danmark Carl-Gunnar Stafberg int resultat >>
3/9 Roskilde, Danmark Catarina Molinari nat resultat >>
24/7 Tartu, Estland Manola Poggesi, Italien nat resultat >>
23/7 Tartu, Estland Andrzej Szutkiewicz, Polen nat resultat >>
15/5 Danmark, Køge Tomas Rohlin, Danmark nat resultat >>
14/5 Norge, Gran Alain Dumortier, Frankrike nat resultat >>
13/3 Norge, Kristiansand Miklos Levente int resultat >>
14/2 Danmark, Fredericia - int resultat >>

2015

6/12 Tyskland, Kassel Wim Wiersma, Holland int resultat
5/12 Tyskland, Kassel Elmar Sistermann, Tyskland nat resultat
15/11 Nyborg, Danmark Mark Cocozza, England nat resultat
8/11 Letohallen, Norge Olga Kupriyanova Sinko, Slovenien nat resultat
7/11 Letohallen, Norge Jose M. Doval Sanches, Spanien nat resultat
1/11 Herning Harry Tast, Finland int resultat
31/10 Herning Diane Stewart-Ritchie, Irland int resultat
10/10 Aars, Danmark Rony Doedijns, Holland nat resultat
4/10 Tyskland, Rostock Boris Spoljaric, Kroatien int resultat
4/10 Norge, Harstad Gunnar Nymann, Danmark nat resultat
26/9 Norge, Orre Annika Ulltveit-Moe, Sverige int resultat
20/9 Danmark, Hilleröd Arne Foss, Norge int resultat
16/8 Danmark, Bornholm Marie K. Due Petersen int resultat
15/8 Danmark, Bornholm Dimitrios Antonopoulos int resultat
8/8 Norge, Råde Hanne Laine Jensen, Danmark nat resultat
4/7 Danmark, Nørresundby Lois Dehaes, Belgien nat resultat
21/6 Danmark, Vejen Berri Beare, Irland int resultat
20/6 Danmark, Vejen Inga Siil, Estland int resultat
13/6 Italien, Milano Gerard Jipping, Holland WDS resultat
12/6 Italien, Milano Montefusco Claudio, Italien nat resultat
31/5 Tyskland, Neumünster Walter Brandt, Tyskland int resultat
26/4 Danmark, Roskilde Gert Christensen, Danmark int resultat
25/4 Danmark, Roskilde Kitty Sjong, Danmark int resultat
 25/4 Norge, Eidsvoll Marion Finney, Irland nat resultat
4/4 Danmark, Nykobing Elizabeth Gonzalez nat resultat
21/3 Danmark, Skaleskør Ann Cuthbert, Irland nat resultat
7/2 England, Birmingham C K Thornton Crufts resultat
7/2 Norge, Hellerud Pedro Sanches Delerue, Portugal nat resultat
7/2 Danmark, Fredericia Robert Blumel, Österrike int resultat

2014

28/12 Norge, Eidsvoll Andi Hudono, Indonesien nat resultat
8/11 Estland, Tartu Svein Bjarne Helgesen, Norge int resultat
2/11 Tyskland, Hannover Olaf Knauber, Tyskland int resultat
1/11 Tyskland, Hannover Beatrix Märki Casanova, Schweiz nat resultat
1/11 Danmark, Herning Lilian Christensen int resultat
26/10 Norge, Eidsvoll Saija Juutilainen, Finland nat resultat
25/10 Norge, Eidsvoll Paula Retiranta, Finland nat resultat
24/10 Tjeckien, Brno Hana Petrusová int resultat
28/9 Finland, Eckerö Bertil Lundgren, Sverige int resultat
20/9 Danmark, Hillerød Francesco Cochetti, Italien int resultat
6/9 Danmark, Roskilde Markku Mähönen, Finland nat resultat
24/8 Finland, Heinola Jan Coppens, Holland nat resultat
23/8 Finland, Kouvola Jarmo Vourinen, Finland nat resultat
16/8 Norge, Drammen Michael Williams nat resultat
29/6 Polen, Szczecin Tomasz Kuszyk, Polen int resultat
22/6 Tjeckien, Brno Miroslav Gunis int resultat
24/5 Danmark, Hasmark Natasa Blanusa nat resultat
30/3 Norge ,Eidsvoll Anette Edlander, Sverige nat resultat
8/2 Danmark, Fredericia Svend Erik Løvenkjær int resultat

ESTLAND 2013

20/10 Rakvere Nikolay Sedykh, Ryssland nat resultat
19/10 Rakvere Jelena Kruus, Estland nat resultat

FINLAND 2013

20/10 Seinäjoki Louis Dehaes, Belgien int resultat
27/7 Björneborg Jose Homen de Mello, Portugal int resultat
22/7 Torneå Torbjörn Skaar, Sverige int resultat
21/7 Ylivieska Saija Juutilainen, Finland int resultat
13/7 Uleåborg Adriana Griffa,Italien int resultat
9/6 Helsingfors Lisa Hudson & John Hudson, England inoff resultat
8/6 Helsingfors Lisa Hudson & John Hudson, England nat resultat
8/6 Tuuri Markku Kipinä, Finland nat resultat
14/4 Vasa Myrna Shiboleth, Israel int resultat

DANMARK 2013

2/11

Herning Göran Bodegård, Sverige int resultat

12/10

Års Marie Gadolin, Sverige nat resultat

21/9

Ballerup Eli-Marie Klepp, Norge int resultat

7/9

Roskilde Veronika Kucerova Chrpova, Tjeckien nat resultat

13/7

Nørresundby Vibeke Ellesøe nat resultat

23/3

Skaelskör Charlotte Höier, Danmark nat resultat

LETTLAND 2013

9/2

Valmiera Jelena Kruus, Estland nat resultat

2/2

Riga Wilfriede Schwerm-Hahne, Tyskland nat resultat

NORGE 2013

4/8

Nesbyen Anette Bystrup, Danmark nat resultat

3/8

Nesbyen Branislav Raijic, Slovenien nat resultat

6/7

Trondheim Gerard Jipping, Holland Int resultat

16/6

Tromsø Christophe Coppel, Frankrike Int resultat

15/6

Tromsø Birgitta Svarstad, Sverige Nat resultat

1/6

Drammen Eli-Marie Klepp, Norge Int resultat

26/5

Narvik Saija Juutilainen, Finland Nat resultat

25/5

Narvik Monika Blaha, Österrike Nat resultat

5/5

Ålesund Markku Mähönen, Finland Int resultat

18/3

Kristiansand Ingebjørg Stenhaugen, Norge Int resultat

DANMARK 2012

24/11 Nyborg Björn Fritz, Tyskland Nat resultat
4/11 Herning Roberto Schill, Rumänien DKK int resultat
3/11 Herning Hetty Lee-Grevelt, Holland DKK int resultat
13/10 Års Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Mynde nat resultat
22/9 Gilleleje Henrik Härling, Sverige Mynde nat resultat
1/7 Bornholm Harri Lehkonen, Finland DKK int resultat

NORGE 2012

18/8 Bjerke Jean Jacques-Dupas, Frankrike int resultat
2/9 Tromsö Igor Selimovic, Kroatien int resultat
1/9 Tromsö Monique Van Bremt, Belgien nat resultat
13/5 Lillesand Benny Blid von Schedvin, Sverige int resultat
17/3 Harstad Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland int resultat
4/3 Letohallen Denis Kuzel nat resultat
19/2 Luís Manuel Calado Catalan, Portugal int resultat
5/2 Oslo George Schogol, Georgia nat resultat
4/2 Oslo Kitty Sjong, Danmark nat resultat

FINLAND 2012

30/9 Eckerö Laurent Heinesche, Luxemburg int resultat

ESTLAND 2012

1/4 Rakvere Markku Mähönen, Finland nat resultat
31/3 Rakvere Inga Siil, Estland nat resultat

LETTLAND 2012

17/3 Riga Jan Coppens, Holland int resultat
25/2 Riga Vija Klucniece, Lettland nat resultat

DANMARK 2011

19/11 Nyborg Per Lundström, Sverige Mynde nat resultat
6/11 Herning Stefan Sinko, Slovenien DKK Int  resultat
18/9 Bjerringbro Anette Bystrup, Danmark DKK int resultat
- Gilleleje György Tesics, Ungern Mynde nat resultat
19/3 Køge Saija Juutilainen, Finland Mynde nat resultat
12/2  Fredricia Jeff Horswell, England DKK int resultat

NORGE 2011

27/11 Lilleström

Brit Schøne Brodvall, Norge

Int, NO V-11 resultat
30/10 Eidsvoll

Gabriela Vega, Portugal

nat resultat
29/10 Eidsvoll

Matti Luoso, Finland

nat resultat
23/10 Eidsvoll

Rita Reyniers, Belgien

nat resultat
22/10 Eidsvoll

Steven Seymour, Australien

nat resultat
10/10 Hamar Birgitta Svarstad, Sverige int resultat
18/9 Sortland Harry Tast nat resultat
17/9 Sortland Andras Polgar nat resultat
11/9 Stavanger Göran Bodegård, Sverige NKK Int resultat
21/8 Oslo Knut Blütecher, Norge NKK Int resultat
20/8 Drammen Juan Carlos Vasconsellos, Paraguay nat resultat
17/7 Solör Eli Marie Klepp, Norge nat resultat
16/7 Solör Elisabeth Wranèus, Sverige nat resultat
3/7 Trondheim Eva Ekstam, Nya Zeeland int resultat
2/7 Trondheim Anette Edlander, Sverige nat resultat
4/6 Drammen Kitty Sjong, Danmark int resultat
19/2 Andrew Brace, England int resultat
13/2  Eidsvoll Benny Blid von Schvedvin, Sverige nat resultat
6/2 Oslo Francisco Ruiz Rodriguez, Spanien nat resultat
5/2 Oslo Ingebjørg Stenhaugen, Norge nat resultat

FINLAND 2011

25/9 Eckerö Matti Luoso, Finland int resultat
14/8 Turku Luane Williams, USA nat resultat
13/8 Valkeakoski Svante Frisk, Sverige nat resultat
26/6 Rovaniemi Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland int resultat
22/5 Hamina Martin Baskaran, Spanien int resultat
21/5  Helsingfors Karl-Erik Johansson, Sverige int resultat

TYSKLAND 2011

31/7 Bremen Hr. Gerritsen, Holland VDH nat resultat
30/7 Bremen Jan Coppens, Holland VDH int resultat
11/6 Hoisdorf Anette Bystrup, Danmark DWZRV nat resultat
5/6 Neumünster Andre v d Broek, Holland VDH int resultat
8/5 Dortmund Prof. Dr. Peter Friedrich, Tyskland VDH int resultat
7/5 Dortmund Hr. Staunskjaer, Danmark VDH int resultat
3/4  Berlin Jean Brixhe, Belgien VDH int resultat
2/4  Berlin Herr Wolfgang Baumann DWZRV nat resultat

LITAUEN 2011

6/8

Druskininkai

Laszlo Erdös, Ungern

int

resultat

POLEN 2011

14/8 Sopot Małgorzata Lorenc, Polen int resultat

HOLLAND 2011

3/9 Leeuwarden Stelios Makaritis, Grekland EUW-11 resultat
6/3 Groningen Mrs Delabelle, Belgien int resultat

FRANKRIKE 2011

8/7 Paris Jean Brixhe & Alain Campagne WDS resultat
7/7 Paris Abderrahim El Baroudi, Marocko CDF resultat

DANMARK 2010

7/8 Gilleleje Markku Mähönen, Finland Mynde nat resultat
26/6 Herning WDS Tamas Jakkel, Ungern & Anette Bystrup, Danmark WDS 2010 resultat
23/6 Fredericia Regina Tromp-Pruijn, Holland Mynde nat resultat
2/5 Hilleröd Ove Germundsson DKK int resultat
30/1 Fredricia Joyce O'Connor, Irland DKK int resultat

NORGE 2010

27/11 Lilleström Saija Juutilainen, Finland int resultat
17/10 Tromsö Lisbeth Utke Ramsing, Danmark int resultat
16/10 Tromsö Marit Sunde, Norge nat resultat
9/10 Hamar Elisabet Janzon, Sverige int resultat
19/9 Sortland Nils Molin nat resultat
18/9 Sortland Carl-Gunnar Stafberg nat resultat
11/9 Stavanger Iren Naarits, Estland int resultat
5/9 Drammen Diana Allan, England nat resultat
4/9 Drammen Ken Allen, England nat resultat
22/8 Mo Brenda Banbury, England nat resultat
21/8 Mo Leif-Herman Wilberg, Norge nat resultat
8/8 Svolvær Ewa Nielsen nat resultat
7/8 Svolvær Lena Stålhandske nat resultat
3/7 Trondheim Wislawska Mistera-Kluska, Polen int resultat
23/5 Hurdal Gjorgy Tesics, Ungern nat resultat
8/5 Krinstansand Diogo Ramalho, Portugal int resultat
18/4 Bergen Espen Eng int resultat
21/3 Harstad Margret Davis, Australien int resultat
14/2 Letohallen Eli-Marie Klepp, Norge nat resultat

FINLAND 2010

25/9 Eckerö Ronny Doedijns, Holland int resultat
18/4 Vasa Jelena Kruus, Estland int resultat
9/1 Kajani Markku Mähönen, Finland int resultat

DANMARK 2009

21/11 Nyborg Lisbet Ramsing, Danmark nat resultat
8/11 Herning Lotte Jörgensen, Danmark DKK int resultat
7/11 Herning Hassi Assenmacher DKK int resultat
20/9 Brönby Gunnar Nyman, Danmark DKK int resultat
23/8 Hilleröd - DKK int resultat
1/8 Helsinge Stephen O'brien, Irland nat resultat
5/7 Rönne Janusz Opara, Polen DKK nat resultat
3/5 Ålborg - DKK int resultat
1/3 Karlslunde Wayne Douglas, Australien nat resultat
14/2 Fredericia Luis Pinto Teixeira, Portugal DKK int resultat

TYSKLAND 2010

17/10 Dortmund Hr v.d. Broek, Holland VDH nat resultat
10/10 Rostock Fr. Bennemann VDH int resultat
11/9 Greppin Hr. Sistermann DWZRV nat resultat
28/8 Bad Homburg Hr Knauber, Tyskland DWZRV nat resultat
3/7 Hamburg Hr. Schicker DWZRV nat resultat
9/5 Dortmund

Hr. Sistermann

VDH int resultat
8/5 Dortmund Fr. Piesik VDH nat resultat
7/5 Haan-Hochdahl Hr. Jipping DWZRV nat resultat
18/4 Berlin Hr. Ehrenreich, Österrike VDH nat resultat
17/4 Berlin Fr. Piesik VDH int resultat
27/3 Grossenaspe Dr Bennemann, Tyskland DWZRV nat resultat
28/2 Rheinberg Hr. Prof. Dr. Friedrich VDH nat resultat
27/2 Rheinberg Fr.Peschges/Fr.Schwerm-Hahne DWZRV nat resultat
31/1 Langerwisch Wolfgang Richter, Tyskland DWZRV nat resultat
30/1 Langerwisch Francis Broadway, USA DWZRV nat resultat

SCHWEIZ 2010

8/5 St:Gallen Monica Wall, Sverige int resultat

NORGE 2009

29/11 Lilleström Tuula Plathan, Finland int, NV-09 resultat
14/11 Kongsberg Bernadette Beare, Irland nat resultat
25/10 Tromsö Björg Foss, Norge int resultat
20/9 Askim Hans Bierwolf, Österrike nat resultat
15/8 Oslo Lotte Jørgensen, Danmark int resultat
2/8 Nesbyen Rodney McDowell, Irland nat resultat
2/8 Leknes Gunnar Nymann nat resultat
1/8 Nesbyen Jackie Jackson, Sydfrika nat  resultat
1/8 Leknes Rita Kadike-Skadina nat resultat
5/7 Åsnes Milivoje Urosevic nat resultat
4/7 - Eli Marie Klepp nat resultat
28/6 Trondheim Per Iversen, Norge int resultat
27/6 Trondheim  Karin Hedberg, Sverige nat resultat
21/6 Oppdal Garach Angel Domech nat resultat
21/6 Bodø Seamus Oates nat resultat
20/6 Oppdal Miroslav Zidar nat resultat
20/6 Bodø Pero Boziowski nat resultat
7/6 Drammen Marja Talvtie, Finland int resultat
31/5 Hurdal Wilfride Schwerm-Hahne, Tyskland nat resultat
30/5 Hurdal Barbara Ruth Smith, USA nat resultat
26/4 Hamar John Wauben, Holland nat resultat
18/4 Harstad Göran Bodegård, Sverige int resultat
21/3 Bergen Knut Blütecher, Norge int resultat
21/2 Hassi Achenmasser, Tyskland int resultat
15/2 Eidsvoll Per Iversen nat resultat
1/2 Oslo Rony Doedijns, Holland nat resultat
11/1 Eidsvoll Arne Foss, Norge nat resultat
10/1 Eidsvoll Henrik Johansson, Sverige nat resultat

FINLAND 2009

1/11 Lahti Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland nat resultat
25/10 Seinäjoki Magnus Hagstedt, Sverige int resultat
27/9 Eckerö Marta Heine, Tyskland int resultat
20/9 Tampere Harry Tast, Finland & Annika Ulltveit-Moe, Sverige nat resultat
12/9 Porvoo Guido Vandoni, Italien nat resultat
6/9 Hakunila Seamus Oates, Irland nat resultat
30/8 Tervakoski Richard Paquette, Canada int resultat
23/8 Heinola Saija Juutilainen, Finland nat resultat
22/8 Kouvola Tuula Savolainen, Finland nat resultat
16/8 Mustiala Arne Foss, Norge nat resultat
16/8 Joensuu Göran Bodegård, Sverige int resultat
15/8 Joensuu Walter Schicker, Tyskland nat resultat
9/8 Turku Iren Naarits, Estland nat resultat
8/8 Mäntyharju Markku Mähönen, Finland nat resultat
2/8 Iisalmi Blaz Kavcic, Slovakien int resultat
1/8 Pori Juan Nevada, Spanien int resultat
26/7 Mikkeli Ligita Zake, Lettland int resultat
25/7 Helsinki Harri Lehkonen, Finland nat resultat
19/7 Oulu Jean Luis Gründheid, Frankrike int resultat
18/7 Helsinki Marie Bryce-Smith, England nat resultat
18/7 Oulu Soile Bister, Finland int resultat
12/7 Karjaa Tuula Savolainen, Sverige nat resultat
12/7 Kemi Lars Adeheimer, Sverige nat resultat
5/7 Kokkola Anette Edlander, Sverige int resultat
5/7 Hyvinkää Kirsti Lummelampi, Finland nat resultat
4/7 Tuusula Regina Tromp-Pruijn, Holland nat resultat
27/6 Hämeenlinna Agneta Kappers, Sverige nat resultat
22/6 Rovaniemi Laura Cox, Irland int resultat
13/6 Kotka Unto Timonen, Finland int resultat
7/6 Helsinki Roberto Forsoni, Italien & Meike DeHaney, Tyskland  inoff resultat
7/6 Salo Andreja Novak, Slovakien nat resultat
6/6 Haapajärvi Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Finland nat resultat
6/6 Tuuri Raisa Savander, Finland nat resultat
6/6 Helsinki Roberto Forsoni, Italien & Meike DeHaney, Tyskland nat resultat
31/5 Mänttä Tanya Ahlman-Stockmari, Finland nat resultat
24/5 Rauma Matti Luoso, Finland nat  resultat
23/5 Helsinki Markku Mähönen, Finland int  resultat
17/5 Hamina Gunnar Nymann, Danmark nat resultat 
16/5 Varkaus Petru Muntean, Rumänien nat resultat
26/4 Vaasa Sharon Sakson, USA int resultat
25/4 Lahti Javier Blanco, Spanien int resultat
13/4 Lappeenranta Gabriela Ridarcikova, Slovakien int resultat
11/4 Kokemäki Pekka Teini, Finland (valputställning) inoff resultat
4/4 Helsinki Jarmo Vuorinen, Finland (valputställning) inoff resultat
15/3 Tampere Annette Bystrup, Danmark int resultat
28/2 Kaarina Maria Nordin, Sverige nat resultat
8/2 Helsinki Saija Juutilainen, Finland (valputställning) inoff resultat
24/1 Turku Christian Vantu, Rumänien int resultat
11/1 Kajaani Tomasz Borkowski, Polen int resultat

TYSKLAND 2009

18/10 Dortmund Manfred Langer, Tyskland VDH nat resultat 
17/10 Dortmund Olaf Knauber, Tyskland VDH int resultat
2/8 Bremen Louis Dehanes, Belgien VDH nat resultat
1/8 Bremen Manfred Langer, Tyskland VDH int resultat
30/5 Hoisdorf Gabriele Schröter, Tyskland DWZRV nat resultat
9/5 Münster Hr Richter, Tyskland DWZRV nat resultat

ESTLAND 2009

23/8 Tallin Lisbeth Ramsing, Danmark int resultat

ENGLAND 2009

5/3 - Mrs Thorn-Andrews CRUFTS resultat

TYSKLAND 2008

12/10 Rostock Anne-Marie Thomasen, Sverige VDH int resultat
31/5 Neumunster Ben Reynolds-Frost, England VDH int resultat

DANMARK 2008

16/8 Vejen Annukka Paloheimo, Finland DKK int resultat
29/6 Helsinge Carol Reisman, USA Mynde nat resultat
4/5 Hilleröd Frank Cane, England DKK int resultat

NORGE 2008

22/11 Hamar Maria Nordin, Sverige NKK int resultat
8/11 Kongsberg Zeferino Silva, Portugal nat resultat
19/10 Tromsö Magnus Hagstedt, Sverige NKK int resultat
5/10 Kongsvinger Ray Lindholm, Sverige NKK int resultat
13/9 Stavanger Carlos Fernandez-Renau, Spanien NKK int resultat
24/8 Drammen Antonio Di Lorenza, Italien nat resultat
23/8 Drammen Anatoli Zhuk nat resultat
29/6 Oslo Nicklas Eriksson, Sverige NKK int resultat
8/6 Trondheim Frank Otto Christiansen, Norge Mynde nat resultat
7/6 Trondheim Marion Spavin, England NKK int resultat
1/6 Vålerbanen Britt Schöne Brodwall, Norge nat resultat
30/5 Vålerbanen Knut Blütecher, Norge nat resultat
11/5 Hurdal Dagmar Kenis, England nat resultat
10/5 Hurdal Vlatislav Vojtek, Slovakien
 
nat resultat
4/5 Kristiansand Henrik Johansson, Sverige NKK int resultat
27/4 Stangehallen Gajic Zaljko, Slovakien nat resultat
26/4 Stangehallen Andrew Beare, Irland nat resultat
20/4 Harstad Matti Tuominen, Finland NKK int resultat
30/3 Bergen Elisabeth Janzon, Sverige int resultat
23/2 Graham Hill, England NKK int resultat
3/2 Ekeberghallen Allan Pepper, Canada nat resultat
2/2 Akershus Rony Doedijns, Holland nat resultat
13/1 Letohallen Tomasz Borkowski, Polen nat resultat
12/1 Letohallen Alessandra Giuseppe, Italien nat resultat

FINLAND 2008

14/12 Helsinki Paul Stanton, Sverige int, FinW-08 resultat
23/11 Jyväskylä Karin Hedberg, Sverige int resultat
1/11 Lahti Harry Tast, Finland nat resultat
26/10 Seinäjoki Nicholas White, Irland int resultat
27/9 Eckerö Matti Tuominen, Finland int resultat
14/9 Porvoo Jean-Jacgues Dupas, Frankrike nat resultat
7/9 Helsinki György Tesics, Ungern nat resultat
24/8 Hämeenlinna Annukka Paloheimo, Finland int resultat
23/8 Valkeakoski Arne Foss, Norge nat resultat
17/8 Heinola Rita Reyniers, Belgien nat resultat
16/8 Kouvola Christian Vantu, Rumäninen nat resultat
10/8 Helsinki Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland nat resultat
10/8 Saarijärvi Leni Finne, Finland nat resultat
9/8 Tornio Unto Timonen, Finland int resultat
3/8 Kuopio Per Iversen, Norge
 
int resultat
2/8 Kuopio Douglas A Johnson, USA int resultat
1/8 Kuopio Saija Juutilainen, Finland int resultat
27/7 Pori Sergio Pizzorno, Uruguay int resultat 
26/7 Turku Rajko Rottner, Slovakien nat resultat
20/7 Ypäjä Karl-Erik Johansson, Sverige nat resultat 
19/7 Helsinki Jean-Jaques Dupas, Frankrike nat resultat
19/7 Ylivieska Harri Lehkonen, Finland int resultat 
13/7 Karjaa Pirkko Konttinen, Finland nat resultat
13/7 Oulu Leif Lehmann Jørgensen, Danmark nat resultat
12/7 Oulu Martha Heine, Tyskland int resultat
5/7 Mikkeli Marjatta Pylväinen-Suorsa, Finland nat resultat 
29/6 Mustiala Paula Bockman-Chato, Australien
Iren Naarits, Estland
inoff resultat
29/6 Mäntsälä Diana Fenton, Australien nat  resultat
28/6 Mustiala Christina Roseen, Sverige
Brian Duggan, USA
Frank Farraar, USA
nat resultat
27/6 Mustiala Christina Roseen, Sverige
Rosemary Lewis, England
Per Lundström, Sverige
nat resultat
22/6 Rovaniemi Marina Ostrosvskaya, Ryssland int resultat
7/6 Pieksämäki Outi Piisi-Putta, Finland nat resultat 
26/4 Vaasa Valeria Rodaro, Italien int resultat
19/4 Jyväskylä Steven Seymor int resultat
27/1 Turku Martin Croeser, Sydafrika int resultat
6/1 Kajaani Liliane de Ridder-Onghena, Belgien int resultat

DANMARK 2007

15/9 Brönby Joyce O'Connor, Irland DKK int resultat
12/8 Vejen Annika Ulltveit-Moe, Sverige DKK int resultat
11/8 Vejen Marion Spavin, England DKK int resultat
24/6 Randböldal Mario Knoll, Brasilien Mynde nat resultat
23/6 Randböldal Anna Knoll, Brasilien Mynde nat resultat
13/5 Århus Thomas Borkowski, Polen DKK nat resultat
28/4 Hilleröd Eli-Mari Klepp, Norge DKK int resultat
17/3 St Merlösa Dr Dimitrios Antonopoulos, Grekland Mynde nat resultat

LITAUEN 2006

12/3 Vilnius Cristian Vantu, Rumänien in resultat
11/3 Vilnius Janusz Opara, Polen int resultat

LITAUEN 2005

6/3 Vilnius Rita Kadike-Skadina, Lettland int resultat
5/3 Vilnius Lisbeth Mach, Schweiz int resultat

LITAUEN 2004

8/8 Trakai Nenne Runsten. Sverige nat resultat
7/8 Trakai Piotr Krol, Polen int resultat