Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Jubileum!

Här här hittar du
information om
vår jubileumshelg
2018 >>
Välkommen!

JANUARI 2016

9 Göteborg José Vidal Montero, Spanien SKK int resultat >>
10 Göteborg Agneta Kappers, Sverige SKK int resultat >>

MARS 2016

12 Strängnäs Jens Myrman, Sverige SKK int resultat >>
19 Boden

Eli-Marie Klepp, Norge

SvVK off resultat >>
19 Malmö Tomas Rohlin, Danmark SKK int resultat >>
20 Upplands Väsby Gino Decruy, Belgien SvVK off resultat >>

APRIL 2016

9 Sundsvall Maja Sylgren, Finland SvVK off resultat >>
10 Sundsvall Åge Gjetnes, Norge SKK nat resultat >>
23 Västerås Jean-Francois Vanaken, Belgien SKK nat resultat >>

MAJ 2016

7 Lidköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
14 Landskrona Katrina Hamilton, USA SvVK off resultat >>
15 Landskrona Edgar Bajona, USA SvSR off resultat >>
21 Nyland Linnea Johansson (Mehr Angiz) SvSR inoff resultat >>
21 Hässleholm Moa Persson, Sverige SKK int resultat >>
28 Österbybruk Laura Cox, Irland SKK int resultat >>
29 Piteå Kitty Sjong, Danmark SKK nat resultat >>

JUNI 2016

5 Norrköping Tino Pehar, Kroatien SKK nat resultat >>
11 Vänersborg György Tesics, Ungern SKK int resultat >>
18 Vännäs Beatrix Maerki Casanova, Schweiz SKK nat resultat >>
19 Leksand Outi Piisa-Putta, Finland SKK int resultat >>
19 Vännäs Roberto Posa, Schweiz SvVK off resultat >>
25 Tånga Hed Annette Bystrup, Danmark SvVK off resultat >>

JULI 2016

3 Gällivare Benny Blidh von Schedvin, Sverige SKK int resultat >>
3 Borås Maija Sylgrén, Finland SKK nat resultat >>
8 Tvååker Bitte Ahrens, Italien SKK int resultat >>
9 Tvååker Gerard Jipping, Holland SKK nat resultat >>
9 Alfta Irina Poletaeva, Finland SKK int resultat >>
10 Alfta Sibylle Benoit (Har Kala Rachi) Belgien SvSR off resultat >>
16 Råneå Per Lundström, Sverige SvVK off resultat >>
17 Piteå Gunnar Norlin, Sverige SKK int resultat >>
23 Köping Svante Frisk, Sverige SKK int resultat >>
30 Strömsholm Jenny Macro (Nefisa) England (hanar)
Mary White (Freespirits) USA (tikar)
SvSR off resultat >>
31 Strömsholm Jenny Macro (Nefisa) England (tikar)
Mary White (Freespirits) USA (hanar)
SvVK off resultat >>
31 Ransäter Horst Kliebenstein, Tyskland SKK int resultat >>

AUGUSTI 2016

6 Visby

Nicklas Eriksson, Sverige

SKK nat resultat >>
6 Svenstavik Jetta Tschokkinen SvVK off resultat >>
7 Visby Karl-Erik Johansson, Sverige SKK int resultat >>
7 Svenstavik Brit Schöne Brodwall, Norge SKK int resultat >>
13 Askersund Anette Edlander, Sverige SKK int resultat >>
14 Ronneby Lotte Jörgensen, Danmark SKK nat resultat >>
14 Överkalix Athanasios Garivaldis, Grekland SKK nat resultat >>
20 Eskilstuna Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat >>
20 Bjurholm Katrin Raie, Estland SvVK off resultat >>
21 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat >>
27 Ljungskile Benny Blidh von Schedvin, Sverige SKK nat resultat >>

SEPTEMBER 2016

3 Sandviken Henrik Härling, Sverige SKK int resultat >>
4 Öland Ann-Christin Johansson, Sverige SKK nat resultat >>
10 Eslöv Arne Foss, Norge SKK int resultat >>
11 Gimo Jens Myrman, Sverige SKK nat resultat >>
11 Lund Joy McFarlane, Sydafrika SvVK off resultat >>
25 Torslanda Ingela Johansson (Ritzas) Sverige SvSR inoff resultat >>

OKTOBER 2016

9 Enköping Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat >>
16 Sundsvall Arne Foss, Norge SKK int resultat >>
22 Boden Elisabet Janzon, Sverige SvVK off resultat >>

NOVEMBER 2016

6 Växjö Stefan Sinko, Slovenien SKK int resultat >>

DECEMBER 2016

2 Stockholm Björg Foss, Norge SKK int resultat >>
4 Stockholm Eddie Patterson, Irland SKK int
SE V-16
resultat >>
JANUARI 2015
3 Göteborg Liz-Beth Liljeqvist, Sverige SKK int resultat
4 Göteborg Frank Sabella, USA SKK int resultat

FEBRUARI 2015

21 Upplands Väsby Sofie Lönn, Sverige SvVK off resultat
MARS 2015
14 Strängnäs Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
21 Boden Lyn Hewson, England SvVK off resultat
29 Malmö Kresten Scheel, Danmark SKK int resultat
APRIL 2015
4 Kista Johan Juslin, Finland SKK int,
SE V-15
resultat
26 Västerås Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat

MAJ 2015

2 Lidköping Charlotte Høier, Danmark SKK int resultat
9 Munka Ljungby Peter Friedrich, Tyskland SvVK off resultat
16 Piteå Tarmo Viirtelä, Finland SKK nat resultat
16 Norberg Gunny Blomgren, Sverige SvSR inoff resultat
17 Hässleholm Annica Uppström, Sverige SKK int resultat
30 Österbybruk Harto Stockmari, Finland SKK int resultat
JUNI 2015
6 Vänersborg Leni Finne, Finland SKK nat resultat
7 Norrköping Per Lundström, Sverige SKK nat resultat
13 Vännäs Hans Almgren, Sverige SKK nat resultat
14 Vännäs Henrik Härling, Sverige SvVK off resultat
14 Avesta Elisabeth Janzon, Sverige SKK int resultat
20 Tånga Hed Björn Fritz, Tyskland SvVK off resultat
21 Tånga Hed Marie Frisén, Sverige SvSR inoff resultat
28 Gällivare Theo Leenen, Belgien SKK int resultat
28 Borås John Reeves-Newson, Kanada SKK nat resultat
JULI 2015
4 Piteå Gerard Cox, Irland SKK int resultat
5 Råneå Colleen Khoury, Australien SvVK off resultat
5 Alfta Tuula Savolainen, Finland SKK nat resultat
10 Tvååker Christophe Coppel, Frankrike SKK int resultat
11 Tvååker Tino Pehar, Kroatien SKK nat resultat
11 Gammelkroppa Liz Stephen (Bedu) England SvSR off resultat
18 Köping Nenne Runsten, Sverige SKK int resultat
25 Ransäter William E Usherwood, USA SKK int resultat
25 Strömsholm Roberto Forsoni (Kan Ya Ma Kan) Italien (hanar)
Elizabeth Guthrie (El Arabie) Australien (tikar)
SvSR off resultat
26 Strömsholm Roberto Forsoni (Kan Ya Ma Kan) Italien (tikar)
Elizabeth Guthrie (El Arabie) Australien (hanar)
SvVK off resultat
AUGUSTI 2015
1 Svenstavik Petter Fodstad, Norge SvVK off resultat
2 Svenstavik Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
8 Askersund Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat
9 Ronneby Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK int resultat
15 Eskilstuna Kjell Lindström, Sverige SKK nat resultat
15 Bjurholm Louis Dehaes, Belgien SvVK off resultat
16 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
22 Täby Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat
23 Backamo Nils Molin, Sverige SKK nat resultat
23 Överkalix Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
29 Visby Aleš Novak, Slovenien SKK nat resultat
30 Visby Sylvie Dessern, Frankrike SKK int resultat
31 Visby Ian Rasmussen, Australien SvVK off resultat
SEPTEMBER 2015
5 Öland Tina Permo, Sverige SKK nat resultat
6 Öland Lisa Hudson (Glenoak), England SvSR off resultat
12 Eslöv Lessi Tchistiakova, Ryssland SKK nat resultat
13 Lund Ute Lennartz, Tyskland SvVK off resultat
13 Högbo Bruk Richard Paquette, Kanada SKK int resultat
26 Boden Matha Heine, Tyskland SvVK off resultat
27 Torslanda INSTÄLLD SvSR inoff -
OKTOBER 2015
10 Sundsvall Moa Persson, Sverige SKK int resultat
11 Timrå Regina Tromp-Purijn, Holland SvVK off resultat
18 Vallentuna Carina Ekwall, Sverige SvVK off resultat
30 Växjö Inga Siil, Estland SKK int resultat
DECEMBER 2015
12 Stockholm Ronald James, England SKK int
NORD V-15
resultat
JANUARI 2014
5 Göteborg Dan Ericsson, Sverige SKK int resultat
6 Göteborg Zeferino Silva, Portugal SKK int resultat
MARS 2014
7 Strängnäs Jussi Liimatainen, Finland SKK int resultat
15 Upplands Väsby Irene Naaritz, Estland SvVK off resultat
22 Malmö Cristian Stefanescu, Rumänien SKK int resultat
29 Boden Nicklas Eriksson (Qirmizi), Sverige SvVK off resultat
30 Boden Christer Edling (Shamali), Sverige SvSR inoff resultat
APRIL 2014
12 Sundsvall Birgit Wamberg, Danmark SKK nat resultat
13 Sundsvall Jeff Horswell, England SvVK off resultat
19 Kista Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
26 Västerås George Kosopoulos, Grekland SKK nat resultat
MAJ 2014
10 Söderhamn Bo Forssberg (Khalils), Sverige SvSR inoff resultat
11 Lidköping Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat
17 Piteå Peter Mazura, Österrike SKK nat resultat
18 Hässleholm Arvid Göransson, Sverige SKK int resultat
25 Österbybruk Jasna Matejcic, Kroatien SKK int resultat
30 Ljungbyhed Trevor Hiscock (Roaringwater), Sydafrika (hanar)
Louis DeHaes, Belgien (tikar)
SvVK off
CLUB WINNER
resultat
31 Ljungbyhed Trevor Hiscock (Roaringwater), Sydafrika (tikar)
Louis DeHaes, Belgien (hanar)
SvVK off
FCI EURO SIGHTHOUND
resultat
JUNI 2014
1 Ljungbyhed Marion Finney, Irland (hanar)
Denise Garratt (Caryna), England (tikar)
SvSR off resultat
1 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK nat resultat
8 Vänersborg Anne Klaas SKK int resultat
14 Vännäs Marie Gadolin, Sverige SKK nat resultat
15 Vännäs Maria Nordin (Badavie), Sverige SvVK off resultat
15 Avesta Frank Kane, GB SKK int resultat
21 Tånga Hed Sibylle Benoit (Har Kala Rachi), Belgien SvVK off resultat
29 Gällivare Bertil Lundgren, Sverige SKK int resultat
29 Borås Jon Steele, USA SKK nat resultat
JULI 2014
5 Piteå Karin Hedberg, Sverige SKK int resultat
6 Råneå Kristin Kerem, Estland SvVK off resultat
6 Ronneby Rune Fagerström, Finland SKK int resultat
11 Tvååker Gabriela Veiga, Portugal SKK int resultat
12 Tvååker Lisbet Utke Ramsing, Danmark SKK nat resultat
12 Alfta Lydia Erhart, Holland SKK nat resultat
13 Alfta Zola Rawson (Mumtaz), England SvSR off resultat
19 Askersund Carina Ekwall, Sverige SKK int resultat
20 Köping Karin Hedberg, Sverige SKK int resultat
26 Tammsvik Frank Farrar (Sedeki), USA: tikar
Anette Haferl (Tin Hinan), Schweiz: hanar
SvSR off resultat
27 Tammsvik Frank Farrar (Sedeki), USA: hanar
Anette Haferl (Tin Hinan), Schweiz: tikar
SvVK off resultat
27 Ransäter Leif Lehmann Jörgensen, Danmark SKK int resultat
AUGUSTI 2014
1 Jönköping Benny Blid Von Schedvin, Sverige SKK int resultat
2 Jönköping Anette Edlander, Sverige SKK int resultat
2 Svenstavik Saija Juutilainen, Finland SvVK off resultat
3 Jönköping Guido Schäfer, Tyskland SKK int resultat
3 Svenstavik Agneta Kappers, Sverige SKK nat resultat
16 Eskilstuna Irina Poletaeva SKK nat resultat
16 Bjurholm Judit Szanka, Ungern SvVK off resultat
17 Norrköping Torbjörn Skaar, Sverige SKK int resultat
23 Ljungskile Leif Ragnar Hjort, Norge SKK nat resultat
24 Överkalix Tatjana Urek, Slovenien SKK nat resultat
30 Visby Hetty Van Der Lee-Grevelt, Holland SKK nat resultat
31 Visby Jan Coppens, Holland SKK int resultat
SEPTEMBER 2014
6 Högbo Bruk Sofie Lönn, Sverige SKK int resultat
13 Gimo Inga Siil, Estland SKK int resultat
13 Lund Audrie Vansteelant Benoit, Belgien SvVK off resultat
14 Eslöv Åge Gjetnes, Norge SKK int resultat
OKTOBER 2014
4 Torslanda Sari Hasa, Sverige SvSR inoff resultat
11 Sundsvall Jasna Matejcic, Kroatien SKK int resultat
18 Boden Knut Blutecher, Norge SvVK off resultat
19 Vallentuna Marta Heine, Tyskland SvVK off resultat
NOVEMBER 2014
2 Växjö Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
DECEMBER 2014
14 Stockholm Marc Cocozza, England SKK int
SE V-14
resultat
JANUARI 2013
3 Göteborg Martin Anton Baskaran Soto, Spanien SKK int resultat
4 Göteborg Charlotte Höier, Danmark SKK int resultat
MARS 2013
9 Strängnäs Kurt Nilsson, Sverige SKK int resultat
16 Boden Torbjörn Skaar, Sverige SvVK off resultat
17 Köping Peter Mazura, Österrike SvVK off resultat
24 Malmö Anne-Christine Johansson, Sverige SKK int resultat
29 Kista Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat

APRIL 2013

27 Västerås Sofie Lönn, Sverige SKK nat resultat

MAJ 2013

4 Ljungbyhed Joanne Mahon, England SvVK off resultat
5 Ljungbyhed Jill Byström (Abu Baqr), Sverige SvSR inoff resultat
11 Söderhamn Jari Latva-Rasku (Zarabis), Finland SvSR inoff resultat
12 Lidköping Åge Gjetnes, Norge SKK nat resultat
19 Hässleholm Lars Adeheimer, Sverige SKK nat resultat
19 Piteå Pirjo Aaltonen, Finland SKK nat resultat
26 Österbybruk Jean Jacques Dupas, Frankrike SKK int resultat

JUNI 2013

2 Norrköping Annika Ulltveit-Moe, Sverige SKK nat resultat
9 Vänersborg Benny Blid, Sverige SKK int resultat
15 Tånga Hed David Allan (Shikarah's), Spanien SvVK off resultat
15 Vännäs Arvid Göransson, Sverige SKK int resultat
16 Avesta Svante Frisk, Sverige SKK nat resultat
16 Vännäs Nina Neswadba (Showhunters), Österrike SvVK off resultat
16 Tånga Hed Ian Rasmussen (Ahmadi), Australien SvSR off resultat
30 Gällivare Antonio Di Lorenzo, Norge SKK int resultat
30 Borås David Peat, USA SKK nat resultat
JULI 2013
6 Vännäs Ute Lennartz (Mata Salamata's), Tyskland SvVK off resultat
7 Alfta Rudi Brandt, Danmark SKK nat resultat
7 Piteå Markku Mähönen, Finland SKK int resultat
12 Tvååker Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
13 Tvååker Graham Hill, Storbritannien SKK nat resultat
21 Köping Karl-Erik Johansson, Sverige SKK int resultat
26 Vilsta Maria Nordin (Badavie), Sverige
Nicklas Eriksson (Qirmizi), Sverige 
SvSR inoff resultat
27 Vilsta Maria Nordin (Badavie), Sverige
Nicklas Eriksson (Qirmizi), Sverige 
SvSR off resultat
27 Ransäter George Schogol, Georgien SKK int resultat
28 Tammsvik Lena Stålhandske, Australien (tikar, BIR)
Wayne Burton, Australien (hanar)
SvVK off resultat

AUGUSTI 2013

3 Svenstavik Lena Stålhandske, Australien SvVK off resultat
4 Svenstavik Diane Anderson, USA SKK int resultat
10 Askersund Gunilla Sandberg, Sverige SKK nat resultat
10 Bjurholm Saija Juutilainen, Finland SvVK off resultat
11 Ronneby Markku Kipinä, Finland SKK int resultat
17 Eskilstuna Roberto Posa, Schweiz SKK int resultat
18 Norrköping Kjell Lindström, Sverige SKK int resultat
18 Överkalix Diane Anderson, USA SKK nat resultat
24 Visby Rita Reyners, Belgien SKK int resultat
25 Visby Gerhard Jipping, Holland SKK int resultat
25 Ljungskile Göran Bodegård, Sverige SKK nat resultat
26 Visby Henrik Johansson, Sverige SvVK off resultat
SEPTEMBER 2013
1 Solvalla Tuula Savolainen, Sverige SKK nat resultat
7 Öland Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
8 Högbo Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland SKK int resultat
14 Sofiero Laurent Heinesche, Luxemburg SKK int resultat
15 Laröd Doris Getzinger, Österrike SvVK off resultat
15 Gimo Annette Bystrup, Danmark SKK int resultat

OKTOBER 2013

6 Enköping Karin Hedberg, Sverige SvVK off resultat
12 Sundsvall Tuula Savolainen, Finland SKK int resultat
13 Sundsvall Tanya Ahlman-Stockmari, Finland SvVK off resultat
19 Torslanda Cathrin Nilsson, Sverige SvSR inoff resultat
19 Boden Sofie Lönn, Sverige SvVK off resultat
NOVEMBER 2013
1 Växjö Malgorzata Wieremiejczyk, Polen SKK int resultat
DECEMBER 2013
8 Stockholm Chantal Mery, Frankrike SKK int
SE V-13
resultat

JANUARI 2012

5 Göteborg Lokodi Csaba Zsolt, Rumänien SKK int resultat
6 Göteborg Frank Kane, England SKK int resultat
FEBRUARI 2012
25 Köping Kirsti Louhi, Finland SvVK off resultat
MARS 2012
17 Malmö Zeljko Gajic, Slovenien SKK int resultat
APRIL 2012
1 Boden Rudi Hübenthal, Norge SvVK off resultat
14 Sundsvall Jan Coppens, Holland SKK nat resultat
15 Sundsvall Lotta Brun, Spanien SvVK off resultat
28 Västerås Lizbeth Campbell, Norge SKK nat resultat
MAJ 2012
6 Lidköping Marja Talvitie, Finland SKK nat resultat
12 Ljungbyhed Jarmo Vourinen, Finland SvVK off resultat
12 Söderhamn Maria Jönsson Jansson, Sverige SvSR inoff resultat
13 Ljungbyhed Agneta Doverholt, Sverige SvSR inoff resultat
19 Piteå Karel Horak, Tjeckien SKK nat resultat
20 Hässleholm Gustaaf Van Den Bosch, Belgien SKK nat resultat
26 Österbybruk Gerard Cox, Irland SKK int resultat
27 Vallentuna Anne MacDonald, Skottland SKK int resultat
JUNI 2012
3 Norrköping Jochen Eberhardt, Tyskland SKK nat resultat
10 Vänersborg Kresten Scheel, Danmark SKK nat resultat
16 Vännäs Rui Oliveira, Portugal SKK nat resultat
16 Tånga Hed Marie Gadolin, Sverige SvVK off resultat
17 Tånga Hed Susanna Mäkelä, Finland SvSR inoff resultat
17 Avesta Saija Juutilainen, Finland SKK int resultat
17 Vännäs Darko Petreski, Kroatien SvVK off resultat
JULI 2012
1 Gällivare Robert Blümel, Österrike SKK int resultat
1 Borås Carina Ekwall, Sverige SKK int resultat
6 Tvååker Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
7 Tvååker Lotta Brun, Norge SKK nat resultat
7 Alfta Hannele Jokisilta, Finland SKK nat resultat
14 Piteå Gunnar Norlin, Sverige SKK int resultat
15 Råneå Bernard Barjot, Frankrike SvVK off resultat
15 Gammelkroppa Paul Shimmin, England SvSR off resultat
22 Köping Nina Karlsdotter, Sverige SKK int resultat
28 Tammsvik Norm Strathdee (Padtheway) Australien
Jean-Luc Lemouzy (Al-Zubeyda) Frankrike
Reservdomare Lisa Hudson (Glenoak) England
SvSR off resultat
29 Tammsvik Norm Strathdee (Padtheway) Australien (tikar)
Jean-Luc Lemouzy (Al-Zubeyda) Frankrike (hanar)
SvVK off resultat
29 Ransäter Anne-Christine Johansson, Sverige SKK int resultat
AUGUSTI 2012
4 Överkalix Annette Bystrup, Danmark SKK nat resultat
4 Svenstavik Eli-Marie Klepp, Norge SvVK off resultat
5 Svenstavik Jarmo Vourinen, Finland SKK int resultat
11 Askersund Svante Frisk, Sverige SKK int resultat
11 Bjurholm Dr György Tesics, Ungern SvVK off resultat
12 Ronneby Laura Cox, Irland SKK nat resultat
18 Eskilstuna João Vasco Pocas, Portugal SKK int resultat
19 Norrköping Marie Gadolin, Sverige SKK int resultat
25 Visby Tuula Plathan, Finland SKK nat resultat
26 Visby Lotte Jörgensen, Danmark SKK int resultat
26 Ljungskile Åge Gjetnes, Norge SKK nat resultat
31 Högbo Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
SEPTEMBER 2012
1 Högbo Kenneth Edh, Sverige SKK int resultat
2 Högbo Hans Van Den Berg, Holland SKK int resultat
8 Gimo Alenka Pokorn, Slovenien SKK nat resultat
8 Laröd Säde Hohteri, Finland SvVK off resultat
9 Sofiero Ray Lindholm, Sverige SKK int resultat
30 Boden Bitte Ahrens, Italien SvVK off resultat
OKTOBER 2012
6 Torslanda Linda Frisén, Sverige SVSR inoff resultat
13 Sundsvall Ingela Kyrklund, Sverige SKK int resultat
14 Enköping Ann Cuthbert, Irland SvVK off resultat
NOVEMBER 2012
3 Växjö Barbara Ruth Smith, Sverige SKK int resultat
DECEMBER 2012
15 Stockholm Björg Foss, Norge SKK int SE V-12 resultat
JANUARI 2011
7 Göteborg Dominique Danel, Frankrike SvVK/v off resultat
8 Göteborg George Kostopoulos, Grekland SKK int resultat
9 Göteborg Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
MARS 2011
5 Boden John Rowton, USA SvVK/n off resultat
20 Malmö Robert Blümel, Österrike SKK int resultat
27 Strängnäs Wim Wiersma, Holland SvVK/ö off resultat
APRIL 2011
17 Västerås Åke Cronander, Sverige SKK nat resultat
MAJ 2011
8 Lidköping Harto Stockmari, Finland SKK nat resultat
14 Ljungbyhed Rosemary Lewis, England SvVK/s off resultat
15 Ljungbyhed Carole Tipler, Nya Zeeland SvSR off resultat
15 Överkalix Arne Foss, Norge SKK nat resultat
21 Piteå Nils Molin, Sverige SKK nat resultat
21 Hässleholm Birgitta Svarstad, Sverige SKK int resultat
28 Österbybruk Francisco Ruiz Rodriguez, Spanien SKK nat resultat
29 Vallentuna Robert Whitney, Kanada SKK int resultat
JUNI 2011
4 Norrköping Manola Poggesi, Italien SKK nat resultat
4 Söderhamn Lotta Jeansson Rahm, kennel Yashars SvSR inoff resultat
5 Vänersborg Peter Harsanyi, Ungern SKK int resultat
11 Vännäs Espen Engh, Norge SKK int resultat
12 Vännäs Malgorzata Supronowicz, Polen SvVK/n off resultat
18 Tångahed Nina Neswadba, Österrike SvVK/v off resultat
19 Tångahed Hilka Nousiainen, Kennel Kirman, Finland SvSR inoff resultat
19 Avesta Moa Persson, Serige SKK nat resultat
19 Gällivare Iuza Beradze, Georgien SKK int resultat
JULI 2011
3 Borås Olaf Knauber, Tyskland SKK nat resultat
10 Alfta Markku Kipinä, Finland SKK nat resultat
15 Tvååker Wayne Burton, Australien SKK int resultat
16 Tvååker Ewa Nielsen, Sverige SKK nat resultat
16 Piteå Rita Reyniers, Belgien SKK int resultat
17 Råneå Anette Edlander, Sverige SvVK/n off resultat
23 Köping Phil Thompson, Australien SKK int resultat
24 Lövudden Hanhundar och tikar:
valp-, junior och unghundsklasser:
David Perkins, kennel Pennyworth, England
Hanhundar övriga:
Mr David Graham, kennel Daxlore, Frankrike
Tikar övriga:
Janet Littell Adam, kennel Elysian Fields, USA
SvSR off resultat
25 Lövudden
OBS mån
Janet Littell Adam, kennel Elysian Fields, USA
Mr David Graham, kennel Daxlore, Frankrike
SvVK/ö off resultat
29 Ransäter Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
30 Ransäter Gabriel Valdez Valdes, Brasilien SKK int resultat
31 Ransäter Nenne Runsten, Sverige SKK int resultat
AUGUSTI 2011
6 Svenstavik Göran Bodegård, Sverige SvVK/n off resultat
7 Svenstavik Rudi Brandt, Danmark SKK int resultat
7 Vallentuna Ingela Kyrklund, Sverige SKK nat resultat
13 Askersund Barbara Ruth Smith, Sverige SKK nat resultat
13 Umeå David Miller, USA SvVK/n resultat
14 Ronneby Elaine Whitney, Kanada SKK int resultat
20 Eskilstuna Ann-Christine Karlsson, Sverige SKK int resultat
21 Norrköping Fransesco Cochetti, Italien SKK int,
SE V-11
resultat
27 Ljungskile Anette Edlander, Sverige SKK nat resultat
27 Visby Outi Piisi-Putta, Finland SKK int resultat
28 Visby Rouli Kantzou, Grekland SKK int resultat
29 Visby Petter Fodstad, Norge SvVK/ö off resultat
SEPTEMBER 2011
3 Öland Kurt Nilsson, Sverige SKK nat resultat
10 Gimo Pia Jeppsson, kennel Xass Farah SvSR inoff resultat
10 Helsingborg Henrik Härling, Sverige SKK nat resultat
11 Helsingborg Karin Hedberg, Sverige SvVK/s off resultat
11 Gimo Kitty Sjong, Danmark SKK int resultat
17 Högbo Per Lundström, Sverige SKK int resultat
OKTOBER 2011
2 Lekåsa Christer Edling, kennel Shamali SvSR inoff resultat
8 Sundsvall Henrik Härling, Sverige SKK int resultat
9 Sundsvall Marie Gadolin, Sverige SvVK/n off resultat
15 Boden Carina Ekwall, Sverige SvVK/n off resultat
16 Vallentuna Pirkko Konttinen, Finland SvVK/ö off resultat
NOVEMBER 2011
6 Växjö Stephen Wheeler, Sverige SKK int resultat
DECEMBER 2011
11 Stockholm Knut Blûtecher, Norge SKK int
NORD V-11
resultat
JANUARI 2010
7 Göteborg Marion Spavin, England SKK int resultat
8 Göteborg Gunnar Nymann, Danmark SKK int resultat
9 Göteborg Stephen Wheeler, Sverige SvVK resultat
FEBRUARI 2010
27 Strängnäs Dagmar Hintzenberg-Freisleben, Tyskland SvVK resultat
MARS 2010
14 Boden Eli-Marie Klepp, Norge SvVK resultat
20 Malmö Marie Bryce-Smith, England SKK int resultat
APRIL 2010
4 Stockholm Svante Frisk, Sverige SKK int resultat
24 Skellefteå Barbara Ruth-Smith, Sverige SvVK resultat
25 Västerås Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
MAJ 2010
9 Larv Maret Kärdi, Estland SKK nat resultat
15 Piteå Rudi Brandt, Danmark SKK nat resultat
15 Höör Walter Brandt, Tyskland SvVK resultat
16 Höör Elmar Sistermann, Tyskland SvSR inoff resultat
22 Hässleholm Rudi Brandt, Danmark SKK int resultat
22 Sundsvall Gerard Jipping, Holland SvVK resultat
23 Sundsvall Irene Naarits, Estland SKK nat resultat
29 Österbybruk Katarina Widström, kennel Dhawati, Sverige SvSR inoff resultat
30 Österbybruk Manuel Loureiro Borges, Portugal
SKK int resultat
JUNI 2010
5 Norrköping  Carlos Fernandez-Renau, Spanien SKK int resultat
5 Vännäs Liz Stephen (Kennel Bedu), England SvSR off resultat
6 Vänersborg Ewa Nielsen, Sverige SKK nat resultat
12 Tånga Hed Betty Richards, USA SvVK resultat
12 Vännäs Agnes Ganami, Israel SKK nat resultat
13 Avesta Claudio De Guiliani, Italien SKK int, SV-10 resultat
13 Tånga Hed Karen Fisher, kennel Ruweis, England SvSR off resultat
19 Jönköping George Kostoupolos, Grekland SKK int resultat
20 Jönköping Martha Heine, Tyskland SKK int resultat
21 Jönköping Hans van den Berg, Holland SKK int resultat
JULI 2010
4 Borås Roberto Posa, Schweiz SKK nat resultat
9 Tvååker Roel van Veen-Keur, Holland SKK int resultat
10 Tvååker  Tatjana Urek, Slovenien SKK nat resultat
11 Gällivare Norman Deschuymere, Belgien SKK int resultat
17 Alfta Tanya Ahlman-Stockmari, Finland SKK nat resultat
17 Råneå Dagmar Hintzenberg-Freisleben, Tyskland SvVK resultat
18 Piteå Zeev Trainin, Israel SKK nat resultat
24 Köping Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int resultat
30-31 Lövudden Mary Parker, kennel Classicus, England
Valerie Hamilton, kennel Khiva, USA
SvSR resultat
AUGUSTI 2010
1 Lövudden Mary Parker, kennel Classicus, England
Valerie Hamilton, kennel Khiva, USA
SvVK resultat
1 Ransäter Kari Granaas Hansen, Norge SKK int resultat
7 Svenstavik Knut Blutecher, Norge SvVK resultat
8 Svenstavik Annette Bystrup, Danmark SKK int resultat
14 Askersund  Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
14 Umeå Willem Buitemkamp, Belgien SvVK resultat
21 Eskilstuna Birgitta Svarstad SKK int resultat
22 Norrköping Åke Cronander, Sverige SKK nat resultat
28 Visby Maria Gabriela Veiga, Portugal SKK nat resultat
29 Visby Per Iversen, Norge SKK int resultat
SEPTEMBER 2010
5 Högbo Bruk Brit Schøne Brodwall, Norge SKK int resultat
11 Helsingborg Wim Wiersma, Nederländerna SvVK resultat
12 Helsingborg Levente Miklos, Ungern SKK int resultat
OKTOBER 2010
2 Lekåsa Eva Andersson, kennel Amiyat, Sverige SvSR inoff resultat
9 Sundsvall George Kostopoulos, Grekland SKK int resultat
17 Boden Marie-Christine Dellabelle-Amand, Belgien SvVK resultat
17 Vallentuna Erich Zimmerman, Tyskland SvVK resultat
NOVEMBER 2010
5 Växjö Agneta Kappers, Sverige SKK int resultat
20 Axevalla Lyn Appleby, Irland SvVK resultat
DECEMBER 2010
18 Stockholm Stephen Wheeler, Sverige SKK int resultat
JANUARI 2009
4 Göteborg Pamela Mottershaw, England SvVK resultat
5 Göteborg Claudio De Giuliani, Italien SKK nat resultat
6 Göteborg Kenneth Edh, Sverige SKK int resultat
MARS 2009
14 Boden Rudi Brandt, Danmark SvVK resultat
15 Enköping Åke Cronander, Sverige SvVK resultat
22 Malmö John Hudson, kennel Glenoak, England SKK int SV-09 resultat
APRIL 2009
12 Stockholm Helen Furber, Australien SKK int resultat
26 Västerås Jouko Leiviskä, Finland SKK nat resultat
MAJ 2009
2 Skellefteå Cinzia Aymaretti Camia, Italien SvVK resultat
10 Skara Elisabeth Janzon , Sverige SKK nat resultat
16 Hässleholm Agneta Kappers, Sverige SKK nat resultat
16 Piteå Hans Lehtinen, Finland SKK nat resultat
23 Bosjökloster Ann Birrell, England SvVK resultat
23 Österbybruk Helen Graham, kennel Daxlore, England SvSR off resultat
24 Bosjökloster Katarina Nilsson, kennel Ma'a Zalek SvSR inoff resultat
24 Österbybruk Thamas Jakkel, Ungern
SKK int resultat
JUNI 2009
6 Norrköping  Martin Croeser, Sydafrika SKK nat resultat
7 Vänersborg Torbjörn Skaar, Sverige  SKK nat resultat
13 Tångahed Kalen Dumke, USA SvVK resultat
13 Vännäs Tino Pehar, Kroatien SKK int resultat
14 Tångahed Elisabeth Espedal Hoogstrate, kenne De Lunduki, Norge SvSR inoff resultat
14 Vännäs Kenneth Edh, Sverige SKK nat resultat
14 Avesta Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
28 Borås Knut Fr. Blütecher, Norge
SKK nat resultat
28 Gällivare Stelios Makaritis, Grekland SKK int resultat
JULI 2009
4 Visby Rui Oliveria, Portugal SKK nat resultat
4 Piteå Tanja Ahlman-Stockmari, Finland SKK int resultat
5 Visby  John J Walsh, Irland SKK int resultat
5 Råneå Mrs Wilfriede Schwerm-Hahne, Tyskland SvVK resultat
6 Visby Dagmar Kenis Pordham, England SvVK resultat
10 Edsbyn Elizabette Kallin-Forssberg & Bo Forssberg, kennel Khalils SvSR inoff resultat
10 Tvååker Tuula Plathan, Finland SKK nat resultat
11 Tvååker Ove Germundsson, Sverige SKK int resultat
11 Alfta Lena Stålhandske, Australien SKK nat resultat
18 Köping Salvatore Tripoli, Italien SKK int resultat
25 Lövudden Linda Scanlon, USA, Helene Williams & Micahel Williams, England SvSR off resultat
26 Lövudden Linda Scanlon, USA, Helene Williams & Micahel Williams, England SvVK resultat
26 Ransäter Per Iversen, Norge SKK int resultat
AUGUSTI 2009
1 Svenstavik Karin Hedberg, Sverige SvVK resultat
2 Svenstavik Per Lundström, Sverige SKK int resultat
8 Askersund  Dimitris Atonopoulis, Grekland SKK nat resultat
8 Umeå Rita Reyniers, Belgien SvVK resultat
9 Umeå Satu Hyvärinen, kennel Tazillah, Finland SvSR inoff resultat
9 Ronneby Mary Jane Eather, Australien SKK int resultat
15 Nyköping Dimitris Antonopoulus, Grekland SKK nat resultat
16 Norrköping Eli-Marie Klepp, Norge SKK int resultat
23 Stockholm Nina Karlsdotter, Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2009
5 Högbo Bruk Richard Paquette, Canada SKK int resultat
6 Öland Torbjörn Skaar, Sverige SKK nat resultat
6 Högbo Bruk Brit Schön-Brodwall, Norge SvVK resultat
12 Helsingborg Bernard Barjot, Frankrike SKK nat resultat
13 Helsingborg Renée Devaux, Schweiz SvVK resultat
OKTOBER 2009
3 Sundsvall Jurate Butkiene, Litauen SKK int resultat
10 Lekåsa Katarina Petersson, kennel Sadaqa, Sverige SvSR inoff resultat
10 Boden Markku Kipinä, Finland SvVK resultat
18 Hågelby Edith Raufelder, Tyskland SvVK resultat
31 Växjö Per Iversen, Norge SKK int resultat
NOVEMBER 2009
14 Sjuntorp Lotte Jörgensen, Danmark SvVK resultat
DECEMBER 2009
13 Stockholm Abderahim el Baroudi, Marocko SKK int resultat
JANUARI 2008
3 Göteborg Anette Edlander, Sverige SvVK resultat
4 Göteborg Seamus Oates, Irland SKK int resultat
5 Göteborg Torbjörn Skaar, Sverige SKK int resultat
MARS 2008
1 Skogås Johan Juslin, Finland SvVK resultat
9 Timrå Tina Permo, Sverige SvVK resultat
15 Malmö Stephen Seymor, Australien SKK int resultat
22 Stockholm Regina Tromp-Pruyn, Holland SKK int resultat
30 Boden Eugene Blake, USA SvVK resultat
APRIL 2008
20 Västerås Dusan Paunovic, Serbien SKK nat resultat
26 Skellefteå Outi Piisi-Putta, Finland SvVK resultat
MAJ 2008
11 Skara Antonio Di Lorenzo, Italien SKK nat resultat
18 Hässleholm Gunnar Nyman, Danmark SKK nat resultat
24 Bosjökloster Anette Haferi, Schweiz SvVK resultat
24 Österbybruk Christina Roseen Lundström, Sverige SKK nat resultat
25 Bosjökloster Evelyne Desquartiers-Diacquenod, Frankrike SvSR inoff resultat
25 Sundsvall George Kostopoulos, Grekland SKK nat resultat
31 Norrköping Henrik Johansson, Sverige SKK int resultat
31 Piteå Pluis Davern, USA SKK int resultat
JUNI 2008
1 Råneå Göran Bodegård, Sverige SvVK resultat
8 Vänersborg Ewa Nielsen, Sverige SKK int resultat
14 Tångahed Patricia Cruz, USA SvVK resultat
15 Tångahed Nicola Quadling, England SvSR resultat
15 Avesta Elisabeth Janzon, Sverige SKK int resultat
15 Vännäs Nina Karlsdotter
SKK int resultat
21 Gällivare Maria Dekaristou, Grekland SKK int resultat
29 Borås Paula Hartinger, USA SKK nat resultat
JULI 2008
5 Stockholm Norman Huidobro-Corbett, Spanien, Bo Bengtsson, Sverige SKK int, WW-08 resultat
11 Tvååker Jeff Horswell, England SKK nat resultat
12 Tvååker Ann Ingram, England SKK nat resultat
12 Lövudden Karin Hedberg, Sverige, Lotta Brun, Norge, Saija Juutalainen, Finland SvSR resultat
13 Lövudden Karin Hedberg, Sverige, Lotta Brun, Norge, Saija Juutalainen, Finland SvVK resultat
19 Alfta Ligita Zake, Lettland SKK nat resultat
19 Köping Gerry Hickey, Irland SKK nat resultat
27 Ransäter Mandy Manly-Smith, Australien SKK int resultat
28 Ransäter Kathy Webb, England SvSR resultat
AUGUSTI 2008
2 Svenstavik Marjatta Pylvänäinen-Soursa, Finland SvVK resultat
3 Svenstavik Pirkko Kontinen, Finland SKK int resultat
9 Umeå Dagmar Pordham Kenis, England SvVK resultat
9 Askersund Rudi Brandt, Danmark SKK int resultat
10 Ronneby Nicholas White, Irland SKK nat resultat
16 Nyköping Marit Sunde, Norge SKK int resultat
17 Norrköping Benny Blid, Sverige SKK nat resultat
30 Visby Francisco Blanco Sanchez, Spanien SKK nat resultat
31 Visby André van den Broek, Nederländerna SKK int resultat
SEPTEMBER 2008
6 Öland Brit Schøne Brodvall, Norge SKK nat resultat
6 Högbo Bruk Christina Roseén Lundström, Sverige SvVK resultat
7 Sandviken Nenne Runsten, Sverige SKK int resultat
13 Helsingborg Jean Louis Grünheid, Frankrike SvVK resultat
14 Helsingborg Marie-Christine Delabelle, Belgien SKK int resultat
OKTOBER 2008
4 Boden Nicklas Eriksson, Sverig  SvVK resultat
11 Sundsvall Ewa Ekstam, Nya Zeeland SKK int resultat
18 Hågelby Gabriele Schröter, Tyskland SvVK resultat
25 Lekåsa Annika Andersson, kennel Shirin Roya, Sverige SvSR inoff resultat
NOVEMBER 2008
2 Växjö Kresten Scheel, Danmark SKK int resultat
15 Sjuntorp Björg Foss, Norge SvVK resultat
DECEMBER 2008
6 Stockholm Hans Lehtinen, Finland SKK int resultat
JANUARI 2007
4 Göteborg John Walsh, Irland SKK nat resultat
5 Göteborg Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
6 Göteborg Ingela Kyrklund, Sverige SvVK resultat
FEBRUARI 2007
25 Köping Tina Permo, Sverige SvVK resultat
MARS 2007
18 Malmö Ludmila Fontorova, Slovenien SKK int resultat
18 Boden Maria Nordin, Sverige SvVK resultat
APRIL 2007
7 Stockholm Ewa Nielsen, Sverige SKK int resultat
21 Västerås Allan Pepper, Kanada SKK nat resultat
28 Skellefteå Ove Germundsson, Sverige SvVK resultat
MAJ 2007
6 Skara Rita Trainin, Israel SKK nat resultat
12 Österbybruk Lena Stålhandske, Australien SvSR resultat
13 Österbybruk Karl Erik Johansson, Sverige SKK int resultat
18 Hässleholm Lisbeth Mach, Schweiz SKK int resultat
19 Hässleholm Elmar Teodor Sisterman, Tyskland SKK nat resultat
19 Piteå Anette Bystrup, Danmark SKK nat resultat
JUNI 2007
2 Bosjökloster Dominique Gorgon Danel, Frankrike SvVK resultat
3 Bosjökloster Elisabeth Jacobsson, kennel Shafaq, Sverige SvSR inoff resultat
9 Norrköping Ray Lindholm, Sverige SKK nat resultat
10 Vänersborg Araujo Rui Valente D, Portugal SKK nat resultat
16 Tångahed Ute Lennartz, Tyskland SvVK resultat
16 Vännäs Agneta Kappers, Sverige SKK nat resultat
17 Vännäs Gunny Blomgren, kennel Zera'ati El, Sverige SvSR inoff resultat
17 Tångahed Anette Ajanki, kennel Al-Shên, Sverige SvSR inoff resultat
17 Avesta Per Iversen, Norge SKK nat resultat
30 Visby Frank Kane, England
SKK nat resultat
JULI 2007
1 Borås Nicklas Eriksson, Sverige SKK int resultat
1 Gällivare Cristian Stavarache, Rumänien SKK int resultat
1 Visby Outi Piisi Putta, Finland SKK int resultat
2 Visby David Allen, Spanien SvVK resultat
7 Piteå Joanne Sewell SKK int resultat
8 Råneå André H. van der Snee SvVK resultat
13 Tvååker Karin Ashe, USA SKK nat resultat
14 Tvååker Kirsti Lummilampi, Finland SKK int resultat
14 Alfta Pirkko Konttinen, Finland SKK nat resultat
22 Lövudden Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
28 Mariefred Carolyn Potts, Australien & Jeanna Jaques, England SvSR inoff resultat
29 Mariefred Carolyn Potts, Australien & Jeanna Jaques, England SvVK resultat
29 Ransäter Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
AUGUSTI 2007
4 Svenstavik Ray Lindholm, Sverige SvVK resultat
5 Svenstavik Matti Tuominen, Finland  SKK int resultat
11 Umeå Alain Campagne SvVK resultat
11 Ronneby Sammi Willson, Sydafrika SKK int resultat
12 Askersund Per Lundström, Sverige SKK nat resultat
18 Norrköping Dan Ericsson, Sverige SKK int resultat
19 Nyköping Moa Persson, Sverige SKK nat resultat
26 Almare Stäket Barbara Smith, Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2007
1 Öland Rajic Branislav, Slovenien SKK nat resultat
1 Högbo Bruk  Per Lundström, Sverige SvVK resultat
2 Högbo Bruk Espen Engh, Norge SKK int resultat
8 Helsingborg Rudi Brandt, Danmark SKK nat resultat
9 Helsingborg Markku Mähönen, Finland SvVK resultat
22 Karlstad Ingela Hägg, kennel Al Wathba, Sverige
SvSR inoff resultat
OKTOBER 2007
6 Sundsvall Javier Sanchez, Spanien SKK int resultat
13 Boden Tina Permo, Sverige SvVK resultat
14 Enköping Stephen O´Brien, Irland SvVK resultat
NOVEMBER 2007
3 Växjö Göran Bodegård, Sverige  SKK int resultat
17 Sjuntorp Olaf Knauber, Tyskland SvVK resultat
DECEMBER 2007
16 Stockholm David Miller, USA SKK int resultat
JANUARI 2006
5 Göteborg Wilfried Peper, Tyskland SKK nat resultat
7 Göteborg Zafra Sirik, Israel SKK int resultat
FEBRUARI 2006
13 Skara Iveta Vojtek, Slovakien SvVk resultat
25 Köping Irene Naarits, Estland SvVk resultat
MARS 2006
12 Boden Säde Hoteri, Finland SvVK resultat
18 Malmö Barbka Novak, Slovenien SKK int resultat
26 Timrå Barbara Smith, USA SvVK resultat
APRIL 2006
15 Stockholm George Kostopoulos, Grekland SKK int resultat
22 Skellefteå Knut Blütecher, Norge SvVK resultat
23 Västerås Tino Pehar, Kroatien SKK nat resultat
MAJ 2006
7 Larv Björg Foss, Norge SKK nat resultat
13 Piteå Göran Bodegård, Sverige SKK nat resultat
13 Bosjökloster Helen Williams, England SvVK resultat
14 Bosjökloster Neil Stanmore, England SvSR resultat
20 Hässleholm Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
21 Ånge Frank Christiansen, Norge SKK nat resultat
28 Norrköping Per Lundström, Sverige SKK nat resultat
JUNI 2006
3 Österbybruk Christer Edling, kennel Shamali, Sverige SvSR inoff resultat
4 Österbybruk Daphne Zipperer, Australien SKK nat resultat
11 Vänersborg Lotte Jörgensen, Danmark SKK nat resultat
17 Vännäs Gunnar Norlin SKK int resultat
17 Tångahed Ray Barter, Australien SvVK resultat
18 Tångahed Benita Svensson, kennel Abu Baqr, Sverige
SvSR inoff resultat
18 Avesta Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
JULI 2006
1 Borås Sammi Willson, Sydafrika SKK nat resultat
1 Visby Monique Van Brempt  SKK int resultat
2 Visby Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
2 Gällivare Soile Bister, Finland SKK int resultat
8 Piteå Ove Germundsson, Sverige SKK int resultat
8 Alfta Diane Anderson, Norge SKK nat resultat
8 Tvååker Jean-Jaques Dupas, Frankrike SKK nat resultat
9 Tvååker Ray Lindholm, Sverige SKK int resultat
9 Råneå Maria Teresa Fassio Durando, Italien SvVK resultat
14 Högbo Bruk Markku Mähönen, Finland SKK int resultat
15 Högbo Bruk Carol Reisman, Kanada SKK int resultat
16 Högbo Bruk Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
22 Lövudden Martin Croeser, Sydafrika SKK int resultat
29 Mariefred Lesley Brabyn, USA & Zola Rawson, England SvSR inoff resultat
30 Mariefred Lesley Brabyn, USA & Zola Rawson, England SvVK resultat
30 Ransäter Cristian Vantu, Rumänien SKK nat resultat
AUGUSTI 2006
5 Svenstavik Andre van den Broek, Holland SvVK resultat
6 Svenstavik Bitte Ahrens SKK nat resultat
12 Umeå Ingela Kyrklund, Sverige SvVK resultat
12 Ronneby Henrik Johansson, Sverige SKK int resultat
14 Askersund Nicklas Eriksson, Sverige SKK nat resultat
19 Nyköping Rainer Vourinen, Finland SKK int resultat
20 Norrköping Johan Juslin, Finland SKK int resultat
SEPTEMBER 2006
2 Söderhamn Dr Djordje Tesic, Ungern SvVK resultat
2 Öland Nenne Runsten, Sverige SKK nat resultat
9 Helsingborg Roberto Posa, Portugal SvVK resultat
10 Helsingborg Javier Sanchez SKK int resultat
23 Karlstad Nils Juel Blix, Norge SvSR inoff resultat
OKTOBER 2006
7 Sundsvall Karl-Erik Johansson, Sverige SKK int resultat
15 Boden George Kostopaulus, Grekland SvVK resultat
21 Stockholm Andre van der Snee, Nederländerna SvVK resultat
NOVEMBER 2006
5 Växjö Frances Hickey, Irland SKK int resultat
12 Sjuntorp Gina Simpson, England SvVK resultat
DECEMBER 2006
9 Stockholm Saija Juutilainen, Finland SKK int resultat
FEBRUARI 2005
16 Köping Enid Hald, Danmark SvVK resultat
MARS 2005
13 Boden Mrs Iveta Voitec, Slovakien SvVK resultat
20 Malmö Seamus Oates, Irland SKK int resultat
26 Stockholm Valenti Ivanischka, Ryssland SKK int resultat
APRIL 2005
9 Skara Nicklas Eriksson, Sverige  SvVK resultat
23 Västerås Karin Hedberg, Sverige SKK nat resultat
24 Skellefteå Lotta Brun, Norge SvVK resultat
MAJ 2005
7 Bosjökloster Alain Campagne, Frankrike SvVK resultat
8 Bosjökloster Elizabette Kallin-Forssberg, kennel Khalil, Sverige SvSR inoff resultat
8 Skara Fernando Rodrigues, Portugal SKK nat resultat
14 Österbybruk Debra Pomrening-Virtanen, Finland SvSR inoff resultat
15 Österbybruk Marion Spavin, England SKK int resultat
15 Piteå Kenneth Edh, Sverige SKK nat resultat
22 Hässleholm Tina Permo, Sverige SKK nat resultat
22 Sollefteå Kurt Nilsson, Sverige SKK nat resultat
28 Norrköping Nina Karlsdotter, Sverige SKK nat resultat
29 Stenungsund Agnes Ganami Kertes, Israel SKK int resultat
JUNI 2005
11 Vännäs Elisabet Janzon, Sverige SKK nat resultat
12 Vänersborg Agneta Kappers, Sverige SKK int resultat
18 Tångahed Clair Chryssolor, England SvVK resultat
19 Tångahed Mrs Jane M Bishop, USA SvSR resultat
19 Avesta Leif Lehman Jörgensen, Danmark SKK nat resultat
24 Gällivare Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
JULI 2005
2 Borås Jean Jacques Dupas, Frankrike SKK nat resultat
2 Piteå Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
2 Visby Karl Erik Johansson, Sverige SKK int resultat
3 Visby Tina Permo, Sverige SKK nat resultat
3 Boden Jarmo Vuorinen, Finland SvVK resultat
9 Alfta Ritva Raita, Finland SKK nat resultat
9 Tvååker Björg Foss, Norge SKK nat resultat
10 Tvååker Kresten Scheel, Danmark SKK int resultat
23 Lövudden Ove Germundsson, Sverige SKK int resultat
30 Tammsvik Sharon Kinney, USA & Anne Macdonald, Skottland SvSR inoff resultat
31 Tammsvik Sharon Kinney, USA, Birgitha Runmarker, Sverige & Anne Macdonald, Skottland SvVK resultat
31 Ransäter Karl-Erik Johansson, Sverige SKK int resultat
AUGUSTI 2005
6 Ronneby David Miller, USA SKK nat resultat
6 Askersund Gloria Mitcham Geringer, USA SKK int resultat
6 Svenstavik Tuula Savolainen, Finland SvVK resultat
7 Svenstavik Arne Foss, Norge SKK int resultat
13 Umeå Jean Louis Grunheid, Frankrike SvVK resultat
13 Nyköping Annika Ulltveit-Moe SKK nat resultat
14 Norrköping Brit Schöne Brodwall SKK int resultat
28 Täby Ray Lindholm, Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2005
3 Högbo Bruk Maria Nordin, Sverige SKK int resultat
4 Högbo Bruk John Reeve-Newson, Canada SvVK resultat
4 Öland Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
10 Helsingborg Willem Buitenkamp, Nederländerna SKK nat resultat
11 Helsingborg Maurice Hermel, Frankrike SvVK resultat
17 Karlstad Jan Pain, England SvSR inoff resultat
OKTOBER 2005
8 Sundsvall Wera Hübenthal, Norge SKK int resultat
15 Botkyrka Pirkko Konttinen, Finland SvVK resultat
15 Boden Eli-Mari Klepp, Norge SvVK resultat
NOVEMBER 2005
5 Växjö Arne Foss, Norge SKK int resultat
13 Sjuntorp Meike DeHaney, Tyskland SvVK resultat
DECEMBER 2005
11 Stockholm Rainer Vuorinen, Finland & Dr John Reeve-Newson, Canada SKK int, SV-05 resultat
FEBRUARI 2004
14 Göteborg Dominique Danel, Frankrike SKK nat resultat
15 Göteborg Regina Tromp-Prujin, NL SvVK resultat
29 Boden Karin Hedberg, Sverige SvVK resultat
MARS 2004
20 Malmö Marta Heine, Tyskland  SKK int resultat
27 Köping Birgitha Runmarker SvVK resultat
APRIL 2004
10 Stockholm Esther Benson, Australien SKK int resultat
25 Västerås Francis Hickey, Irland SKK nat resultat
25 Skellefteå Elisabet Janzon SvVK resultat
MAJ 2004
8 Skara Nenne Runsten SKK nat resultat
15 Piteå Åke Cronander  SKK nat resultat
15 Bosjökloster Gabriele Schröter, Tyskland SvVK resultat
16 Bosjökloster Hana Petrusová, Tjeckien SvSR inoff resultat
22 Hässleholm Torbjörn Skaar, Sverige SKK nat resultat
23 Stenungsund Tina Permo, Sverige SKK nat resultat
29 Österbybruk Carlos Fernandez-Renau SKK int resultat
30 Österbybruk Per Lundström, Sverige SvSR inoff resultat
JUNI 2004
5 Vadstena Annika Ulltveit-Moe SKK nat resultat
12 Vännäs Hjördis Espeland, Norge SKK int resultat
13 Vännäs Gunilla Skoglund, kennel Shaamroc, Sverige SvSR inoff resultat
13 Vänersborg Nils Molin, Sverige SKK nat resultat
19 Vårgårda Jenny Macro, England SvVK resultat
20 Vårgårda Ingrid Ydreborg, kennel Arriyad, Sverige SvSR inoff resultat
20 Avesta Benny Blid, Sverige SKK int resultat
26 Gällivare Tina Permo, Sverige SKK int resultat
JULI 2004
3 Borås Göran Bodegård, Sverige SKK nat resultat
3 Piteå Ulla Eriksson, Sverige SKK int resultat
3 Visby Kari Salminen, Finland SKK int resultat
4 Visby Nina Karlsdotter, Sverige SKK nat resultat
4 Råneå Anna Theresa Stuifbergen-Hoetjes SvVK resultat
10 Alfta Åke Cronander, Sverige SKK nat resultat
10 Tvååker Terry Thorn, England SKK nat resultat
11 Tvååker Jouko Leiviskä, Finland SKK int resultat
17 Lövudden Glenway Dymock, Australien SKK int resultat
17 Svenstavik Tina Permo, Sverige SvVK resultat
18 Svenstavik Saija Juutilainen, Finland SKK nat resultat
24 Tammsvik Janet Buchanan, Canada & Bernard Barjot, Frankrike SvSR inoff resultat
25 Tammsvik Janet Buchanan, Canada, Torbjörn Skaar, Sverige & Bernard Barjot, Frankrike SvVK resultat
25 Ransäter Kirsti Lummelampi, Finland SKK nat resultat

29

Ronneby Marta Heine, Tyskland SKK int resultat
30 Ronneby Allen Pepper, Canada SKK int resultat
31 Ronneby Lisbeth Mach, Schweiz SKK int resultat
AUGUSTI 2004
1 Ronneby Kenneth Edh, Sverige SKK int resultat
8 Askersund Jarmo Vourinen, Finland SKK nat resultat
14 Umeå Markku Mähönen, Finland SvVK resultat
14 Nyköping Ulla Eriksson, Sverige SKK nat resultat
15 Norrköping Benny Blid, Sverige SKK nat resultat
28 Emmaboda Elisabeth Andersson, kennel Barakisch, Sverige SvSR inoff resultat
SEPTEMBER 2004
4 Högbo Bruk David Allan, Spanien SvVK resultat
5 Högbo Bruk Hans Lethinen, Finland SKK int resultat
11 Helsingborg Åke Sjöström, Sverige SKK int resultat
12 Helsingborg Säde Hohteri, Finland SvVK resultat
OKTOBER 2004
3 Boden Anette Bystrup, Danmark SKK nat resultat
9 Sundsvall Steven Seymour, Australien SKK int resultat
16 Köping Stephen Wheeler, Australien SvVK resultat
NOVEMBER 2004
7 Växjö Carlos Saevich, Argentina SKK int resultat
13 Borås Reena Clark, England SvVK resultat
DECEMBER 2004
11 Stockholm Lena Stålhandske, Sverige SKK int resultat
JANUARI 2003
4 Göteborg Hans Van Den Berg, Holland SKK int resultat
FEBRUARI 2003
16 Göteborg Karin Hedberg, Sverige SvVK resultat
MARS 2003
16 Boden André van den Broek SvVK resultat
22 Köping Torbjörn Skaar, Sverige SvVK resultat
23 Malmö Rita Van Mechelen, Belgien SKK int resultat
29 Timrå Eli-Marie Klepp, Norge SvVK resultat
APRIL 2003
20 Stockholm Enrique Filippini, Argentina SKK int resultat
26 Västerås Rainer Vourinen, Finland SKK int resultat
27 Skellefteå Saija Juutilainen, Finland SvVK resultat
MAJ 2003
5 Grästorp Robin Searle, England SKK nat resultat
10 Piteå Annika Ulltveit-Moe SKK nat resultat
10 Bosjökloster Jean Luc Lemouzy, Frankrike SvVK resultat
11 Bosjökloster Birgitta Nordqvist, Sverige SvSR inoff resultat
17 Hässleholm Elisabet Janzon, Sverige SKK nat resultat
24 Stenungsund Sandra Mashford, Australien SKK nat resultat
25 Ånge Hazel O'Brien, Irland SKK nat resultat
JUNI 2003
7 Österbybruk Geoff Kill, Australien SKK int resultat
8 Österbybruk Karin Hedberg, Sverige SvSR off resultat
8 Vänersborg Lilliane de Ridder Onghena, Belgien SKK int resultat
8 Vännäs Anne-Marie Thomassen, Sverige SKK int resultat
15 Avesta Ray Lindholm, Sverige SKK nat resultat
21 Vårgårda Jarmo Vuorinen, Finland SvVK resultat
22 Vårgårda Garry Newton, USA SvSR inoff resultat
28 Gällivare Åke Sjöström, Sverige SKK int resultat
29 Borås Judith Newton, USA SKK nat resultat
JULI 2003
5 Visby Zafra Sirik, Israel SvVK resultat
5 Piteå Herman Bürk, Tyskland  SKK int resultat
6 Visby Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat
6 Piteå Lena Stålhandske, Sverige SKK nat resultat
6 Alfta Nils Molin, Sverige SvVK resultat
12 Halmstad Agnes Ganami, Israel SKK nat resultat
12 Svenstavik Raisa Savander, Finland SKK nat resultat
13 Halmstad Zeev Trainin, Israel SKK int resultat
13 Svenstavik Anna Theresa Stuifbergen-Hoetjes, Holland SKK int resultat
16 Vadstena Wayne Burton, Australien SvVK resultat
17 Vadstena Horacio Pizzorno, Uruguay SKK nat resultat
18 Vadstena Hans Lehtinen, Finland SvSR inoff resultat
19 Vadstena Bo Bengtsson, USA SvVK resultat
26 Ransäter Arne Foss, Norge SKK nat resultat

26

Tammsvik Nick Bryce-Smith, England, Marie Bryce-Smith, England & Patric Ragnarsson, Sverige SvSR off resultat
27 Tammsvik Nick Bryce-Smith, England, Marie Bryce-Smith, England & Alec McKenzie, England SvVK resultat
AUGUSTI 2003
2 Sundsvall Rudi Brandt, Danmark SKK int resultat
3 Sundsvall Nina Karlsdotter, Sverige  SvVK resultat
9 Ronneby Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
10 Askersund Nenne Runsten, Sverige SKK int resultat
16 Umeå Säde Hohteri, Finland SvVK resultat
17 Nyköping Leif Lehmann-Jörgensen, Danmark SKK nat resultat
24 Täby Nils Molin, Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2003
6 Öland Wera Hübenthal, Norge SKK nat resultat
7 Högbo Bruk Lars Adeheimer SKK nat resultat
13 Helsingborg Abderrahim El Baroud, Marocko SvVK resultat
14 Helsingborg Stephen Wheeler, Australien SKK nat resultat
OKTOBER 2003
10 Växjö Stefan Sinko, Slovenien SKK int resultat
19 Enköping Jarmo Vuorinen, Finland SvVK resultat
26 Boden Nenne Runsten, Sverige SvVK resultat
NOVEMBER 2003
16 Uddevalla Ben Reynolds-Frost, England SvVK resultat
DECEMBER 2003
14 Stockholm Luis Pinto Teixeira, Portugal SKK int resultat
JANUARI 2002
6 Göteborg Nenne Runsten, Sverige SKK int resultat
FEBRUARI 2002
23 Köping Saija Saalovara, Finland  SvVK resultat
MARS 2002
3 Boden Tomasz Borkowski, Polen SvVK resultat
16 Malmö Martin Van Der Weijer, Holland  SKK int resultat
31 Sollentuna Annika Ultveit-Moe, Sverige SKK int resultat
APRIL 2002
14 Skara Knut Blütecher, Norge  SvVK resultat
21 Skellefteå Agneta Kappers, Sverige SvVK resultat
28 Västerås Kenneth Edh, Sverige SKK int resultat
MAJ 2002
4 Skara Per Iversen, Norge  SKK nat resultat
11 Piteå Lars Adeheimer, Sverige SKK nat resultat
18 Österbybruk Merja Judin-Mäkinen, Finland SvSR inoff resultat
19 Österbybruk Maria Nordin, Sverige SKK nat resultat
19 Hässleholm Monica Wall, Sverige SKK nat resultat
25 Stenungsund Jean Lanning, Storbrittanien SKK nat resultat
26 Bosjökloster Pedro Rufino, Portugal SvVK resultat
JUNI 2002
1 Vadstena Magnus Hagstedt, Sverige SKK int resultat
1 Kramfors Annika Ultveit-Moe SKK nat resultat
7 Umeå Inga-Lill Sjöman, Finland SvSR inoff resultat
8 Vännäs Regina Tromp-Prujin, Holland SKK int resultat
9 Vännäs Steffi Kirschbichler, Österrike SKK nat resultat
9 Vänersborg Pedro Sanches Delevre SKK int resultat
15 Malmö Liliane de Ridder Onghena SKK int resultat
16 Avesta Conny Byström, Sverige SKK int resultat
22 Vårgårda Stephen Wheeler, Australien SvVK resultat
23 Vårgårda Ingela Johansson, Sverige SvSR inoff resultat
29 Borås Bengt H Peterzéns, Sverige SKK int resultat
29 Alfta Anne-Marie Thomassen, Sverige SKK int resultat
29 Gällivare Jouko Leiviskä, Finland SKK int resultat
JULI 2002
13 Svenstavik Knut Blütecher, Norge SvVK resultat
13 Halmstad Boris Spoljaric, Kroatien SKK nat resultat
14 Svenstavik Marie-Christine Dellabelle, Belgien SKK int resultat
14 Halmstad Rui Valente de Araujo, Portugal SKK int resultat
19 Luleå Helma Quaritsch-Fricke, Tyskland SvVK resultat
20 Piteå Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland SKK int resultat
20 Västerås David Wong, Australien SKK nat resultat
21 Karlstad Karen Fisher, England SvSR off resultat
27 Ransäter Henrik Johansson, Sverige SKK int resultat
27 Tammsvik David Miller, USA & Jean-Louis Grünheid, Frankrike SvSR inoff resultat
28 Tammsvik David Miller, USA & Jean-Louis Grünheid, Frankrike SvVK resultat
AUGUSTI 2002
3 Sundsvall Djordje Tesic, Jugoslavien SKK int resultat
4 Sundsvall Rita Reyniers, Belgien  SvVK resultat
10 Ronneby Rita Reyniers, Belgien SKK int resultat
10 Umeå Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
11 Askersund Kenneth Edh, Sverige SvVK resultat
17 Norrköping Elizabeth Janzon, Sverige SKK nat resultat
18 Nyköping Henrik Johansson, Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2002
1 Öland Tina Permo, Sverige SKK nat resultat
1 Torsåker Åke Cronander, Sverige SKK int resultat
7 Helsingborg Joao Lisboa, Portugal SKK nat resultat
8 Helsingborg Eli-Marie Klepp, Norge SvVK resultat
OKTOBER 2002
13 Enköping Pauline Kendall, England SvVK resultat
13 Boden Lena Stålhandske, Sverige SvVK resultat
NOVEMBER 2002
2 Växjö David Allan, Spanien SKK int resultat
17 Kviberg Lotta Brun, Norge SvVK resultat
DECEMBER 2002
7 Stockholm Terry Thorn, England  SKK int resultat
JANUARI 2001
7 Göteborg Bengt H Peterzéns, Sverige SKK int resultat
FEBRUARI 2001
18 Kviberg Guy Monsencal, Frankrike   SvVK resultat
24 Köping Dagmar Hintzenberg-Freisleben, Tyskland SvVK resultat
MARS 2001
18 Malmö Marija Kavcic, Slovenien SKK int resultat
18 Luleå Ray Lindholm, Sverige SvVK resultat
APRIL 2001
15 Sollentuna Paul Stanton SKK int resultat
22 Skellefteå Rudi Brandt, Danmark SvVK resultat
29 Västerås Robin Searle, England SKK int resultat
MAJ 2001
12 Piteå Göran Bodegård, Sverige SKK nat resultat
19 Skara Jackie Perry  SKK nat resultat
19 Hässleholm Enid Hald, Danmark SKK nat resultat
26 Vadstena Elisabeth Wraneus SKK int resultat
26 Bosjökloster Linda Scanlon SvVK resultat
27 Göteborg Benny Blid, Sverige SKK nat resultat
JUNI 2001
2 Örnsköldsvik Kari Engh SKK nat resultat
2 Österbybruk Petter Fodstad SvSR inoff resultat
3 Österbybruk Ulla Eriksson SKK int resultat
10 Vänersborg Åke Cronander, Sverige SKK nat resultat
16 Vårgårda Valerie Hamilton-Preston, USA SvVK resultat
17 Vårgårda Eugene Blake, USA SvSR inoff resultat
17 Avesta Birgitta Svarstad SKK nat resultat
30 Alfta Hjørdis Espeland SKK nat resultat
30 Visby Wera Hübentahl SKK int resultat
30 Gällivare Benny Blid, Sverige SKK int resultat
JULI 2001
1 Visby Kari Edmund SKK nat resultat
1 Borås Leif Lehmann Jörgensen  SKK int resultat
7 Byske Myrna Shiboleth SKK nat resultat
7 Halmstad Jouko Leiviskä, Finland SKK int resultat
8 Halmstad Karl-Erik Johansson, Sverige SKK nat resultat
8 Piteå Henrik Johansson, Sverige SKK int resultat
9 Luleå Zsuzsa Folkmann Farkashaziné, Ungern SvVK resultat
14 Svenstavik Jarmo Wourinen, Finland SvVK resultat
15 Svenstavik Björg Foss SKK int resultat
21 Västerås Torbjörn Skaar, Sverige SKK nat resultat
22 Karlstad Irene Andersson, Sverige SvSR inoff resultat
28 Tammsvik Ken Allen & Diana Allen SvSR inoff resultat
29 Tammsvik Ken Allen & Diana Allen SvVK resultat
29 Ransäter Hjørdis Espeland, Norge SKK int resultat
AUGUSTI 2001
4 Sundsvall Bo Bengtson, USA SKK int resultat
11 Ronneby Lisbeth Mach  SKK nat resultat
12 Askersund Benny Blid, Sverige SKK nat resultat
18 Norrköping Monica Wall SKK nat resultat
18 Umeå Bitte Ahrens, Italien SvVK resultat
19 Nyköping Karl Erik Johansson SKK nat resultat
26 Stockholm Magnus Hagstedt , Sverige SKK nat resultat
SEPTEMBER 2001
1 Öland Gilberto Grandi SKK nat resultat
1 Torsåker Nina Karlsdotter, Sverige SKK nat resultat
2 Högbo Bruk Marianne Furst-Danielsson SvVK resultat
8 Helsingborg Carlos Fernandez Renau, Spanien SvVK resultat
9 Helsingborg Ed Grevelt, Holland SKK int resultat
OKTOBER 2001
7 Luleå Anne Marie Thomassen, Sverige SvVK resultat
13 Sollentuna Anette Bystrup, Danmark SvVK resultat
NOVEMBER 2001
3 Växjö Frances Hickey, Irland  SKK int resultat
18 Göteborg Kari Engh, Norge SvVK resultat
DECEMBER 2001
16 Stockholm Elisabet Janzon, Sverige SKK int resultat