Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Annonsera!

Vill du synas i vår
medlemstidning?
Välkommen att boka din
annons i Salukibladet!
Boka här >>

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

5/1 Göteborg Nina Karlsdotter, Sverige SKK int resultat >>
6/1 Göteborg Arvid Göransson, Sverige SKK int resultat >>

FEBRUARI

   
26/2 Upplands Väsby Agneta Doverholt, Sverige SvVK off resultat >>

MARS

11/3 Strängnäs Göran Bodegård, Sverige SKK int resultat >>
18/3 Boden Timothy Finney, Irland SvVK off resultat >>
19/3 Boden Helen Graham, England (Daxlore)
SvSR off resultat >>
19/3 Malmö Ales Novak, Slovenien SKK int resultat >>

APRIL

23/4 Västerås Magnus Hagstedt, Sverige SKK nat resultat >>

MAJ

6/5 Lidköping Kitty Sjong, Danmark SKK int resultat >>
20/5 Piteå Jetta Tschokkinen, Finland SKK nat resultat >>
20/5 Hässleholm Bertrand Piau, Frankrike SvVK off resultat >>
21/5 Hässleholm Thomas Rohlin SKK int resultat >>
27/5 Gimo Christina Simonsson (Matanah's)
SvSR inoff resultat >>
28/5 Gimo Tino Pehar, Kroatien SKK int resultat >>

JUNI

3/6 Norrköping Bo Bengtson, Sverige SKK int  
4/6 Norrköping Juan Carlos Vasconsellos, Paraguay SKK int  
5/6 Norrköping Nicklas Eriksson, Sverige SKK int  
11/6 Leksand Gunilla Sandberg, Sverige SKK nat  
10/6 Vänersborg Patricia Nemirovsky de Alsina, Argentina SKK nat resultat >>
17/6 Vännäs Zafra Sirik, Israel SvVK off resultat >>
17/6 Tånga Hed Marion Marpe SvVK off  
18/6 Tånga Hed Eva Mackowiak, kennel Khayif, Tyskland SvSR inoff resultat >>
18/6 Vännäs Maria Gabriela Veiga, Portugal SKK int  
30/6 Gällivare Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int  

JULI

2/7 Borås Robert Blümel, Österrike SKK nat  
7/7 Tvååker André van den Broek, Holland SKK int  
8/7 Tvååker Knut Blütcher, Norge SKK nat  
9/7 Alfta Per Kristian Andersen, Norge SKK nat  
15/7 Piteå Hans Almgren, Sverige SKK int  
16/7 Råneå Ludovika Salmon, Italien SvVK off  
22/7 Köping Marie Gadolin, Sverige SKK int  
29/7 Ransäter Carl-Gunnar Stafberg, Sverige SKK int  
29/7 Strömsholm Molly Rule-Steele, Australien (tikar, BIR)
John Walton Haddon, England (hanar)
SvSR off PM >>
30/7 Strömsholm Molly Rule-Steele, Australien (hanar)
John Walton Haddon, England (tikar, BIR)
SvVK off  

AUGUSTI

5/8 Visby Gunnar Norlin, Sverige SKK nat  
5/8 Svenstavik Säde Hohteri, Finland SvVK off  
6/8 Svenstavik Marie Gadolin, Sverige SKK int  
6/8 Visby Petter Fodstad, Norge SKK int  
12/8 Överkalix Kresten Scheel, Danmark SKK nat  
12/8 Askersund Gunilla Sandberg, Sverige SKK int  
13/8 Ronneby Christian Leneuf, Frankrike SKK int  
19/8 Eskilstuna Eva Nielsen, Sverige SKK nat  
19/8 Bjurholm Meike Dehaney, Tyskland SvVK off  
20/8 Norrköping Anette Edlander, Sverige SKK nat  
27/8 Märsta Åke Cronander, Sverige SKK nat  
27/8 Ljungskile Charlotte Höijer, Danmark SKK nat  

SEPTEMBER

2/9 Böda Sand Veronika Chrpová, Tjeckien
SvSR off PM >>
2/9 Sandviken Bertil Lundgren, Sverige SKK int  
3/9 Böda Sand Åke Cronander, Sverige SKK nat  
9/9 Lund Mikael Nilsson, Sverige SvVK off  
10/9 Eslöv Eva Liljekvist Borg, Sverige SKK int  
10/9 Gimo Bengt-Åke Bogren, Sverige SKK nat  

OKTOBER

1/10 Torslanda Ingela Hägg, Al Wathba, Sverige
SvSR Inoff PM >>
7/10 Sundsvall - SvVK off  
8/10 Sundsvall Jo Kramer, Australien SKK int  
14/10 Boden Marion Marpe, Tyskland SvVK off  
22/10 Vallentuna - SvVK off  

NOVEMBER

3/11 Växjö Ann Cuthbert, Irland SKK int  

DECEMBER

16/12 Stockholm Jeffrey Horswell, England SKK int
SE V-17
 
         

Inofficiella rasspecialer